Áčko schytalo debakl

V úterý 12. 11. se druholigoví florbalisté Štírů z Českých Budějovic představili na domácí půdě ve druhém kole čtvrtfinálové skupiny. Jejich soupeřem byl prvoligový Spartak Pelhřimov. Štíři si na soupeře věřili, měl to být papírově nejlehčí celek ze skupiny a navíc v minulém kole odehráli vyrovnaný zápas s extraligovým Brnem, ale opak byl pravdou. Jihočeši schytali debakl 3:11. Již tento víkend ale čeká Štíry dvojutkání druhé ligy ve sportovní hale, kde budou hájit první místo proti Hradci Králové (sobota 20:00) a Jaroměři (neděle 16:30)

FBC Štíři České Budějovice – Spartak Pelhřimov 3:11 (0:4, 0:6, 3:1)
Jihočeši zaspali začátek utkání a po několika chybách prohrávali na začátku šestnácté minuty už 0:4. A navíc se museli bránit dvojnásobné přesilovce hostů. V té však zachytil míček Hejplík, byl faulován a rozhodčí nařídili trestné střílení. To neproměnil Malý a první perioda končila za stavu 0:4. Druhá třetina byla pro Štíry ještě tragičtější než ta první. V polovině utkání už to bylo 0:8 a brankáře Macka nahradil Kunst. I ten však pustil dvě střely do konce prostřední dvacetiminutovky a skóre bylo 0:10.

Ve třetí třetině už se Štírům podařilo prolomit střeleckou smůlu, když skóroval Froněk a Malý, ale soupeř odskočil na 2:11. Poslední slovo zápasu měl v přesilové hře domácí Kudláček – 3:11. Štíři podobný debakl již dlouho nezažili. Naposledy před dvěma lety právě s Pelhřimovem v jeho domácí hale.

Komentář trenéra Jiřího Kratochvíla: „Uřízli jsme si ostudu. Snad divákům chutnalo alespoň pivo zdarma.“

Branky (asistence): 42. Lukáš Froňek (Tadeáš Melíšek), 45. Lukáš Malý (Ondřej Havelka), 52. Michael Kudláček (Lukáš Malý) – 4. Lukáš Zrzavý (Jiří Holada), 7. Václav Fučík (Luděk Charouzek), 8. Václav Fučík (Martin Kos), 16. Jan Koten (Jan Knězů), 21. Michael Kudláček (vlastní branka), 23. Luděk Charouzek (Martin Kos), 25. Jan Kučera (Luděk Charouzek), 32. Jan Knězů (Jan Kučera), 33. Václav Fučík (Petr Poduška), 40. Jan Koten (Martin Kos), 49. Jan Kučera (Petr Poduška); rozhodčí: Filip Drápal – Jakub Pospíšil; vyloučení: 5:2; využití: 1:2; diváků: 142.

Napsat komentář