Áčko se rozloučilo se základní části porážkou

K poslednímu zápasu základní části přijeli Gulliveři Brno.
Začátek zápasu byl jasně v režii hostů, kteří si rychle vypracovali dvou gólový náskok. Štíři se vyrovnali svému soupeři, ale pouze v aktivitě nikoli v efektivitě a i díky tomu se skóre ve zbytku třetiny nezměnilo.
Druhou periodu odstartoval brzký gól Tomáše Hanáka. Ve 27. minutě hry, po standartní situaci hosté znovu odskočili. Štíři pálili jednu šanci za druhou a nebo si vždy vylámali zuby na skvělé obraně Brna. Brněnskou pevnost překonal po polovině hry Havelka. Jihočeská radost neměla dlouhého trvání a hosté znovu udeřili, tentokrát využili skvěle sehraného brejku.
Závěrečnou třetinu opět otevřel rychlý gól, bohužel pro fanoušky inkasoval Macek. Domácí dál marně dobývali brněnskou obranu. Žádnou cestu, jak ji prolomit nenašli a definitivní tečku za základní části, tak přinesl gól do odkryté štírské branky na 2:6.

Komentář trenéra Lukáš Malého: „Dnes rozhodly tři věci: to, že jsme inkasovali brzo dva góly a soupeř pak výborně bránil, dále pak výborný výkon soupeřova brankáře a na závěr naše neschopnost trefit odkrytou branku. Děkuji všem za výborný zápas. Pozitivem bylo ještě, že si premiéru v první lize odbyli dva junioři. Bohužel máme v posledních týdnech velkou marodku, rozpadla se nám první a třetí lajna, do příštího víkendu se zkusíme i přesto dobře připravit, abychom byli důstojným soupeřem v předkole play-off.“