Áčko udrželo vedení a jde na Buldoky

Čtyřnásobný střelec Tadeáš Melíšek u míčku (foto: Centropen Dačice)

TJ Centropen Dačice – FBC Štíři České Budějovice 4:8 (2:2, 1:1, 1:5)

V rámci 2. florbalové ligy mužů odehráli Štíři z Českých Budějovic uplynulý víkend zápas sedmého kola na hřišti Dačic. Utkání zvládli po výsledku 8:4 a udrželi si vedení v lize. Hned v úterý 5. 11. je už čeká první zápas čtvrtfinálové skupiny Poháru České pojišťovny, kde ve Sportovní hale ČB přivítají od 20:15 extraligový celek Bulldogs Brno.

Štíři začali utkání velmi dobře, když už ve druhé minutě trefil vedení ze standardní situace Havelka. Do šaten se šlo ale za stavu 2:2, když se domácím vždy povedlo dotáhnout jednogólové vedení Štírů. V podstatě to samé platilo i po druhé třetině, když se každý tým trefil jen jednou. Nutno podotknout, Štíři svého soupeře přehrávali, jen nedokázali proměňovat šance. Až třetí perioda tedy musela rozhodnout. Nejprve se poprvé v zápase ujali vedení domácí, ale poté se čtyřikrát trefil štírský junior Melíšek a jednou Malý a bylo rozhodnuto. Štíři tak zvítězili 8:4, když svého soupeře přestříleli 52:16 na střely.

Branky (asistence): 6. Kryštof Kůs (Libor Slatinský), 17. Pavel Gellner (Oldřich Pecha), 40. Pavel Urbánek (David Stránský), 48. Radovan Kubek (Pavel Gellner) – 2. Ondřej Havelka (Michael Kudláček), 10. Marek Slepička (Michael Kudláček), 32. Václav Hejplík, 50. Tadeáš Melíšek (Václav Hejplík), 51. Tadeáš Melíšek (Václav Hejplík), 54. Tadeáš Melíšek, 57. Lukáš Malý (Václav Staněk), 59. Tadeáš Melíšek; rozhodčí: Jan Perla – Jiří Vrzala; vyloučení: 2:0; využití: 0:0; diváků: 32.

Trenér Štírů Jiří Kratochvíl k utkání poznamenal: „Domácí předvedli obětavý výkon, který se nám podařilo zlomit až v samotném závěru díky čtyřem gólům Tadeáše Melíška. Děkujeme za zápas.“

Napsat komentář