Áčko ve Varech těsně prohrálo

V rámci 3. kolo 1. ligy mužů zavítal A-tým Štírů v neděli na hřiště favorita soutěže do Karlových Varů. Jihočeši si v úvodu vypracovali několik velkých šancí, ale ani jeden ze tří brejků neproměnili. Domácí naopak na konci první periody udeřili ze standardní situace. Po přestávce pokračovala vyrovnaná bitva. Za Štíry v úvodu prostřední části vyrovnal junior Hanák. V nabídnuté přesilové hře nejprve minul hostující Froněk odkrytou branku a z proti akce se prosadil v oslabení domácí Klápa. Ten odstartoval gólovou smršť domácích. Během dalších dvou minut Karlovy Vary vstřelily další dvě branky a tři sekundy před přestávkou zvyšovaly už na 5:1. Jihočeši utkání nevzdali a ve třetí periodě utkání po gólech Matějčka a Řezníka zdramatizovali. Závěrečný nápor Budějovic včetně power-play už branku nepřinesl a Jihočeši tak ve Varech prohráli 3:5.

Komentář trenéra hostů Lukáše Malého: „Troufnu si říct, že krom třicáté až čtyřicáté minuty jsme byli vyrovnaným soupeřem, místy i lepším týmem. Srazili nás neproměněné brejky a chyba ve vlastní přesilovce po které se soupeř gólově chytil. “