Áčko zvítězilo na půdě mistra

V rámci druhého kola Národní ligy zavítal mužský A-tým na půdu loňského mistra soutěže TJ Sokol Mukařov. Po výborném výkonu si Štíři odvezli tři body za výhru 6:3.

TJ Sokol Mukařov – FBC Štíři Č. Budějovice 3:6 (2:2, 0:2, 1:2)

Jihočeši měli výborný vstup do utkání, ale nedokázali proměnit několik vyložených šancí. Z dorážky před brankou se prosadil až v desáté minutě Petr Dvořák. A o chvíli později zvyšoval na 2:0 junior Ondřej Šimek. Domácí ale v rozmezí 15. a 16. minuty dokázali ze dvou brejků srovnat.

Ve druhé části se hrálo dlouho vyrovnaně. Až ve 32. minutě strhl vedení na stranu Štírů Šimek. V následné přesilovce náskok Jihočechů zvýšil Lukáš Malý a do kabin se šlo za stavu 4:2 pro hosty. Ve třetí části si domácí vytvářeli velký tlak, ale dobře bránící hosté nepustili Mukařov do vážnější šance a tak 10 minut před sirénou vsítil pátou branku Štírů Radek Hanák a bylo rozhodnuto. Domácí stačili již jen snížit a do power-play na konečných 6:3 pro Štíry upravil opět Hanák.