Áčko zvládlo oba domácí zápasy

O uplynulém víkendu začalo čtvrtfinále Národní ligy-západ. Jako soupeře si Štíři vybrali tradičního rivala z Králova Dvora.

Od začátku zápasu byla na obou týmech znát důležitost utkání. Nikdo nechtěl udělat chybu. Bohužel pro domácí přišlo ve 14. minutě vyloučení. Nastolené početní výhody hostující hráči využijí a ujímají se vedení. Těsně před koncem první periody je vyloučen hráč hostí. Domácí hráči přesilovou hru přerušuje siréna.

Po 37 sekundách druhé třetiny předvádí Malý klasickou „Malinovku“ a srovnává skóre. Ve 24. minutě po chybě v domácí obraně překlápí vedení na svoji stranu opět hosté. V polovině druhé třetiny odskakují hostující hráči do dvoubrankového vedení. Ve 36. minutě hry Havelka vypichuje míček a řítí se sám na brankáře, kterého s velkou dávkou štěstí překonává. Po půl minutě hry Štěpka krásnou střelou vyrovnává! Krátce na to se o slovo přihlásil Šimek, který po krásné individuální akci otáčí stav utkání. Druhá třetina končí za stavu 4:3.

V páté minutě třetí třetiny je opět vyrovnáno. Chvilku po vhazování jdou Štíři po střele Procházky znovu do vedení. Hra se přelévá z jedné strany na druhou a hostují tým se snaží o vyrovnání. V 58. minutě hostující trenér odvolává brankáře. Tento risk se vyplácí a minutu před závěrečnou sirénou soupeři střílí vyrovnávací gól. O vítězi bude muset rozhodnout až prodloužení, případně nájezdy.

Na začátku prodloužení Kulhan podrží svůj tým. Další šance zůstávají nevyužity. V 63. minutě vysílá Hejplík střelu z poloviny hřiště a rozhoduje o štírském vítězství!

Komentář trenéra domácích Lukáše Malého: „V první třetině jsme byli lepší, na začátku druhé horší. Na konec po boji bereme první bod v sérii. Soupeř je velmi kvalitní a zítra nás čeká velmi těžký zápas.


Druhé utkání začíná podobným obrazem jako předešlé. Tentokrát, ale rozhodčí vylučují na straně hostujícího celku. Přesilovou hru využívá „Malinovkou“ Malý. V 10. minutě využívá standartní situaci Valdauf a zvyšuje na 2:0. Další přesilovou hru domácích ukončuje faul Hanáka a uvidíme hru 4 na 4. Menší počet na hřišti svědčí šikovným ručičkám Procházky, který střílí další gól. Čtyři minuty před koncem první třetiny mají výhodu jednoho hráče v poli pro změnu hostující hráči. Tuto výhodu zužitkují na jedničku a snižují na 1:3.

Do druhé třetiny vstupují aktivněji hostující hráči a snižují na rozdíl jediné branky. Po pouhé půlminutě hry střelu Malého dorazí Hanák a utkání je opět o dva góly. Ve 28.minutě hostující hráči využívají rychlého protiútoku. Po dvou minutách hry putuje domácí hráč na trestnou lavici a hostující hráči dokazují, že přesilovky jsou jejich zbraní a vyrovnávají stav utkání. Po půlminutě si přesilovou hru zahrají i domácí, kteří si také s touto výhodou poradí a díky Procházkově střele opět vedou. Druhá třetina končí těsným vedením domácího celku 5:4.

V 8. minutě třetí třetiny se na velkém brankovišti prosazuje Hanák a opět zvyšuje štírské vedení. Po minutě hry rozhodčí signalizují trestné střílení pro hosty. Kulhan skvělým zákrokem nájezd likviduje! Následná přesilová hra zůstává nevyužita. Tři minuty před koncem hostují brankář utíká pryč z brány. Tuto početní výhodu ještě zvýší faul domácích. Hosté se ženou za vyrovnáním při hře 6 na 4. Kulhan však několika skvělými zákroky drží svůj tým. Ani dalekonosné štírské střely netrefují odkrytou branku a utkání končí výsledkem 6:4.

Komentář trenéra Lukáše Malého: „Vydřené vítězství, hra nám přinesla teprve druhý bod v sérii, který ještě nic neznamená. Těšíme se na další pokračování taktické bitvy“.

2018-03-03 FBC Štíři A /NLZ Play-Off QF1 Králův Dvůr

2018-03-04 FBC Štíři A /NLZ Play-Off QF2 Králův Dvůr