Juniorům skončila sezóna

Naše juniory si do předkola play-off vybral vítěz skupiny B – Technology Florbal Mladá Boleslav.

První utkání se odehrálo v pátek na mladoboleslavské palubovce.

Do zápasu vstoupili mnohem lépe domácí hráči, kteří se ve třetí minutě dostali do vedení. Jihočeši po dvou minutách hry vyrovnali stav utkání zásluhou Vlčka. To bylo ze strany Štírů bohužel vše. Do konce první třetiny se domácí hráči trefili ještě celkem pětkrát a do šaten se šlo za stavu 6:1.

Druhá třetina začala stejně jako skončila ta první. Hned v první minutě domácí zvýšili náskok na rozdíl šesti branek. Domácí hráči zvolnili tempo a po druhé periodě svítil na tabuli stav 8:1.

Poslední část zápasu, ale začala šťastněji pro Štíry. Procházka využil početní výhodu a snížil na 2:8 z pohledu hostí. Štíři začali hrát odvážněji a svoji snahu zužitkoval v 51.minutě, kdy se prosadil Šimek, ale po půlminutě hry ukončil štírské snažení devátý gól v jejich síti. První utkání končí výsledkem 9:3 a první bod v sérii si připisují domácí.

Komentář trenéra Ondřeje Havelky: „Výsledné skóre odpovídá tomu, co se dělo na hřišti. Boleslav byla víceméně ve všech činnostech lepší. Děkujeme soupeři za utkání.“

____________________________________

Do druhého utkání, které se odehrálo v Českých Budějovicích vstoupili lépe překvapivě domácí hráči a v první minutě se dostali po trefě Šebelleho do vedení. Jejich vedení nemá dlouhého trvání, ve 4. minutě je srovnáno. Ve zbytku třetiny to vypadá, že je na hřišti pouze jeden tým, po dvaceti minutách totiž svítí na tabuli děsivé skóre 1:8.

Druhá třetina se nesla v podobném duchu. Ve 23. minutě hosté zvýšili svůj náskok na 10:1. Ve 26. minutě se prosazuje ve vlastním oslabení Vlček. Hostující hráči se nenechávají zaskočit a přidávají další góly. Po druhé třetině je o zápasu definitivně rozhodnuto stav utkání je 4:17. Za domácí se trefili Vlček a Procházka.

Do třetí třetiny vstoupí lépe Jihočeši, když po brankách Vyskočila a Procházky snižují na 6:17. Ze štírské strany je to vše. Hosté ještě přidají tři góly a utkání končí za stavu 6:20.

Komentář trenéra Ondřeje Havelky: „Z naší strany nemám co hodnotit.