Áčko bralo čtyři body

O uplynulém prodlouženém víkendu čekaly Štíry další zápasy 1. ligy. Nejdříve v sobotu přivítali na domácí palubovce hráče Exelsior Havířov. Na výročí vzniku Československa vyjeli Štíři na palubovku exsuperligových brněnských Bulldogs.

Do sobotní utkání vstoupili lépe hostující hráči, kteří v osmé minutě hry vedli již 2:0. Štíři přidali na tempu hry a po zásluze před koncem první třetiny snížil krásnou střelou Brožek.
Ve 28. minutě se diváci dočkali vyrovnání z hole Králíka. Domácí hráli i nadále aktivněji než soupeř a před druhou sirénou navýšil vedení svým prvním prvoligovým gólem Caha.
Ve 3. minutě poslední třetiny využil přesilovou hru Chvosta a Štíři se mohli uklidnit. V 51. přidal pátý gól Měřička a domácí si v klidu dokráčeli pro druhé domácí vítězství.

Komentář trenéra domácích Lukáše Malého„Pro nás důležité tři body, které kazí fakt, že jeden z našich nejlepších hráčů utkání nedohrál kvůli zlomenině klíční kosti. Soupeř hrál i v poslední minutě zbytečně agresivně a jsem rád, že se nám další zranění vyhla. Dneska zasloužená výhra, v utkání jsme byli od třetí minuty lepším týmem. “

Do svátečního zápasu vstoupili lépe domácí Buldoci, kteří zdrželi Štíry na jejich polovině. Jihočeši však skvěle bránili a v 8. minutě využil brejku Havelka. V polovině první třetiny udeřil z dalšího proti útoků Králík. K radosti domácích fanoušků se prosadili i Buldoci, jejich radost trvala pouhých deset vteřin, protože Havelka přidal třetí gól. Hned v dalším střídání skvěle využil domácí ztráty Matějček a poslal Štíry do tříbrankového vedení.
Ve druhé třetině mohli Štíři přidat další branky, ale dvě přesilové hry se jim nepodařilo využít. Ve 34. minutě přišel zmatek před svatyní Kulhana, který ukončil až hvizd rozhodčího za postavení Štírů v brankovišti. Domácí Konečný nedal Kulhanovi šanci a snížil na 2:4 z pohledu domácích.
Hned v úvodu třetí třetiny využili domácí chyby v jinak bezchybné obraně Štírů a snížili na rozdíl jediné branky. V 51. minutě se domácí dočkali touženého vyrovnání, tento stav netrval dlouho a Štíři opět udeřili po skvělé kombinaci se prosadil Měřička o dvě minuty později přidal šestou branku Slepička. Jihočeši dál skvěle bránili, tedy až do 57. minuty kdy domácí využili standartní situaci. V 59. minutě přišla další standartní situace a bylo vyrovnáno. Těsně před koncem hry byl vyloučen Měřička a domácí chtěli urvat všechny body. Jejich nápor ukončila až siréna a šlo se do prodloužení, které po necelé půlminutě hry domácí ukončili ranou v přesilové hře.

Komentář trenéra Lukáše Malého: „V první třetině jsme byli hodně efektivní v zakončení. Od druhé třetiny to byl boj. Bohužel jsme v zápase dvakrát z metru netrefili prázdnou bránu. I přes vyrovnání soupeře na 4:4 jsme dokázali znovu skočit do dvou gólového vedení. Ale soupeř power play zahrál výborně. V prodloužení rozhodl fakt, že jsme tam šli v oslabení. A poprvé v sezóně jsme v oslabení inkasovali. Soupeř vyhrál zaslouženě.“