Áčku se osmifinále nepovedlo

O uplynulém víkendu vstoupila 1. liga do své druhé fáze – play off. Štíři se stejně jako před dvěma lety utkali s pražským Startem.

Do prvního zápasu na českobudějovické palubovce vstoupili lépe Pražané. Počáteční nápor Štíři přečkali a hra se vyrovnala. I Štíři si dokázali vytvořit několik slibných příležitostí, ale oba brankáři se činili.
Do druhé periody nastoupili Štíři katastrofálně. Už ve druhé minutě dostali hosté šanci na snížení v podobě trestného střílení. Švehla udržel nervy a skóre se neměnilo. Během následující dvou minut se hosté dvakrát prosadili a odskočili na 0:2. Šťastnou střelou rychle snížil Holý a domácí se drželi na dostřel. Ve 28. minutě zápasu dostali výhodu jednoho muže i Štíři, jenže po 6 vteřinách inkasovali a ani zbytek přesilové hry nevyužili. Před koncem druhé třetiny Start navýšil vedení na tři branky a do šaten se šlo za stavu 1:4.
Štíři do třetí třetiny vletěli jako uragán a po 35 vteřinách snížil Králík. Bohužel pro domácí další střely končily na obraně nebo mimo mantinely . Ve 46. minutě putoval na trestnou Králík. Hosté skvěle využili standartní situaci a vrátili si klidný náskok. Štíři se snažili, ale marně. V 55. minutě přišla další chyba v domácí rozehrávce, kterou Start bez milosti potrestal. Necelé tři minuty před koncem sehráli Štíři přesilovou hru, na nic nečekali a Švehla zůstal na střídačce, další chyba, další trestné střílení. Švehla potvrdil svoji nájezdovou úspěšnost a držel jiskřičku naděje. Ta zhasla o půlminuty později. Hosté využili špatnou přihrávku a definitivně rozhodli o svém vítězství. Tři vteřiny před sirénou upravil Start na konečných 2:8.

Sestřih: ZDE
Komentáře: ZDE

V neděli se série se přesunula do hlavního města. První minuty přinesly několik šancí na obou stranách hřiště. První branka přišla po štírské chybě v 11. minutě. O minutu později další chyba a další gól, domácí odskočili na 2:0. Štírům góly posloužily jako budíček, zvýšili aktivitu, ale žádná ze šancí změnu skóre nepřinesla.
Krátce před polovinou zápasu inkasovali Jihočeši další dva rychlé góly. Šance na snížení přišla ve 32. minutě. Štíři ale potvrdili přesilovkový zmar. Ve 37. minutě inkasoval Macek popáté. Ve 38. minutě dostali přesilovou hru i domácí. Štíři ji přečkali bez újmy.
Do třetí třetiny Štíři nastoupili dobře, jejich aktivita jim přinesla početní výhodu, ale ne změnu skóre. V 50. minutě usedl na trestnou Brožek. Jihočeši oslabení si během oslabení paradoxně vytvořili více šancí, než domácí, ale bez úspěchu. Hřebík do štírské rakve zatloukli domácí v 54. minutě. O minutu později rozhodčí nařídili trestné střílení pro domácí. Do branky se postavil Švehla a zlikvidoval třetí nájezd v sérii. Štíři se snažili alespoň o čestný gól, hra bez brankáře jim nevyšla a inkasovali posedmé.

Sestřih:ZDE
Komentáře: ZDE

Druhá porážka znamená konec letošních sezóny a Štíři tak stále čekají na první výhru ve vyřazovacích bojích 1.ligy.