B tým juniorů přivezl z Jindřichova Hradce 5 bodů

SK Meťák České Budějovice – FBC Štíři České Budějovice B 10:11 po samostatných nájezdech. (2:1,5:2,3:7)

Neuvěřitelný, bláznivý zápas plný emocí, jaký se přihodí jednou za několik sezón.

Už 1. minuta přináší dramatickou zápletku Štíři zahajují náporem, ale poté udělají chybu a soupeř se dostává do samostatného úniku. Následuje faul a rozhodčí nařizují trestné střílení, které soupeř neproměňuje. Ale v 6. Minutě se. Meťák ujímá vedení. Při zakončení je Malý trefen do hlavy soupeřovou hokejkou, ale rozhodčí tvrdí, že nic neviděli, gól platí, první diskutabilní verdikt je na světě a další mají následovat. V 11. Minutě je to už 2:0. Krátce před koncem 1. Třetiny snižuje na 2:1 Kalina. 1. minuta 2. třetiny přináší další gól Meťáku a v 17. Minutě je to už 4:1. Gólu, předchází další kontroverzní situace, kdy Štíři mají na půlící čáře volný úder. Hráč soupeře stojí příliš blízko, je trefen a z následného protiútoku Meťák dává gól na 4:1. Štíři reklamují nedovolenou vzdálenost. Rozhodčí tvrdí, že hráč se snažil ustoupit a gól uznávají. V hráčích bublá pocit křivdy a za dalších 15 vteřin je to už 5:1. V 18. a 22. minutě se trefuje Kravčuk a Štíři tak snižují na 5:3. Ale za minutu už je to 6:3 pro Meťák a v poslední minutě 2. třetiny soupeř upravuje na 7:3. Zápas se hraje vcelku korektně s minimum dohrávaných soubojů u mantinelů, ale se spoustou nedovolených zákroků hokejkami. Rozhodčí ale nepískají téměř nic, a jak to tak bývá, chyby rozhodčích vždycky vadí v družstvu, které prohrává. Začátek 3. třetiny patří opět Štírům. V 31. minutě snižuje na 7:4 Tůma a minutu poté na 7:5 Mešejda. Frustrace z výkonu rozhodčích vyvrcholí v 35. minutě, kdy soupeř zvýší vedení na 8:5. Brankář Postl se snaží rozhodčím vysvětlit, že si soupeř počínal v rozporu s pravidly, což rozhodčí oceňuji dvouminutovým trestem pro brankáře, následně to zkritizuje Tůma a ke dvouminutovému trestu dostává navrch desetiminutový osobní. A tak má soupeř dvouminutovou přesilovku 5 na 3. Kterou po minutě a půl využívá – 9:5. Křivský se následně snaží opět rozhodčím vysvětlit, že gólu předcházel přestupek soupeře a dostává také dvouminutový trest, takže soupeř pokračuje v přesilovce 5 na 3. kterou již nevyužije a ani následnou přesilovku 5 na 4. A paradoxně tenhle moment Štíry zdravě naštve. Ve 40. minutě snižuje Adámek na 9:6, ale. 4 minuty před koncem už je to 10: 6 a zdá se, že je rozhodnuto. Jenže florbal je v tomhle nevyzpytatelný. V čase 42:30 Snižuje Křivský na 10:7 a v čase 43:09 snižuje Mešejda na rozdíl 2 gólů. Štíři si berou Time out, organizují závěrečný nápor a soupeř se začíná bát o výsledek. V čase 43:55 Kalina snižuje na 10:9, a 57 vteřin před koncem zápasu Kravčuk završuje hattrick a je srovnáno. Tentokrát si bere Time out Meťák a o výsledek se začnou bát Štíři, ale závěrečný nápor soupeře končí jen trefením brankové konstrukce. Výsledek po základní hrací době je 10:10 a o konečné podobě výsledku musí rozhodnout nájezdy. 47 vteřin před koncem Tůmovi vypršel osobní trest, a tak může být vybrán mezi exekutory samostatných nájezdů. Psychická výhoda je na straně Štírů. Štíři proměňují dva nájezdy ze tří (Tůma, Křivský) soupeř jen jeden, a tak se Štíři radují z bodu navíc.

FBC Štíři české Budějovice B – FBC Strakonice 9:6 (5:1,2:3,2:2)

Zápas rozhodla 1 třetina, kdy soupeř nezachytil nástup Štírů, Štíři se daleko lépe pohybovali a svoji převahu vyjádřili i gólově. Hned v 1. Minutě se trefil Křivský, ve 3. minutě zvýšil na 2 0 Kalina a v 5. minutě. to už bylo 3:0 po trefě. Tůmy. Pak snížil soupeř na 3:1. Ale do konce 1 třetiny Štíři zvýšili na 5:1, když se trefili ještě Tůma a znovu Křivský. Druhou třetinu začal lépe soupeř nejprve v 17. Minutě soupeř snížil na 5:2 ve 20. Minutě, SI Šíře vzali zpět čtyřbrankový náskok po brance Mešejdy. Pak si Štíři trochu zkomplikovali situaci, když dvakrát inkasovali při vlastní přesilovce, ale hned po jejím vypršení zvýšil na 7:4 Erhart. Ani Ve 3 třetině Štíři větší komplikace nepřipustili. 33 minuta sice přinesla snížení soupeře na 7:5, ale na méně než dvougólový rozdíl se Štíři přiblížit nedovolili. Ve 35. Minutě nejprve zkompletoval hattrick Křivský a za 18 vteřin zvýšil na 9:5 Kravčuk. 4 minuty před koncem si vzal soupeř Time out a zkusil hru bez brankáře, při které se mu povedlo jednou skórovat. Ale víc už Štíři soupeři nedovolili a mohli se tak radovat, ze zaslouženého vítězství.

Hodnocení turnaje Jirky Čížka: „Po výprascích, které jsme inkasovali na začátku sezóny považuji tyhle výsledky za malý zázrak.“

Sestava Štírů: Postl, Tejko, Bukač, Vacek, Kaňák, Kandl. Malý. Moudrý, Vlnatý. Kravčuk, Adámek, Kalina, Erhart, Křivský, Mešejda, Tůma.