Béčko dorostu doma stoprocentní

Další turnaj odehrálo Béčko dorostu v Českých Budějovicích v hale SKP. Jejich soupeři byli FA České Budějovice a Kaplice.

FBC Štíři Č. Budějovice B – FA Č. Budějovice Vikingové 10:4 (3:1, 5:2, 2:1).
Štíři vstoupili do utkání se snahou odčinit jak nepovedený předchozí turnaj, tak nepovedený poslední zápas s tímto soupeřem. Od začátku si vynutili převahu a postupně ji proměňovali v góly, kterých bylo nakonec 10. Velmi dobrý výkon podal při svém vůbec prvním soutěžním zápase brankář Tomáš Kotyz. Smolný zápas odehrál Radek Knor, nejprve trefil tyčku při trestném střílení, poté trefil brankovou konstrukci ještě třikrát, a když už míček z jeho hole směřoval do odkryté části branky, tak stál v cestě spoluhráč Hájek.
Góly a asistence: Smrž 5 (Novotný 2, Hájek, Holek), Šmíd 2 (John), Hájek (Knor), Nebor (Pupík), John (Šmíd)

FBC Štíři Č. Budějovice B – FBC Spartak Kaplice 12:6 (6:3, 5:2, 1:1)
Na začátku druhé minuty už vedli Štíři 2:0, v polovině sedmé minuty to bylo už 4:0, a hráči si zřejmě mysleli, že je hotovo. Polevení v koncentraci způsobilo, že v závěru první třetiny to bylo 5:3, naštěstí ještě v poslední minutě Štíři zvýšili na 6:3 a do druhé třetiny vstoupili mnohem koncentrovaněji. Přestřelka pokračovala i ve druhé třetině, ale skóre narůstalo ve prospěch Štírů. Pokyn do závěrečné třetiny zněl nepolevit v koncentraci a především pozorně bránit a poctivě se vracet, což hráči splnili, Jediný gól jsme inkasovali v pětiminutovém oslabení při vyloučení Knora.
Góly a asistence: Smrž 4 (Černý 2, Dvořák), Koupal 2 (Hájek), Hájek 2 (Koupal), Kříž (Smrž), John, Šmíd (John), Dvořák (John).
Sestava Štírů: Kotyz, Šrámek – Koupal, Pupík, Knor, Marek, Tibitancl Jakub, John, Hájek, Holek, Novotný, Kříž, Dvořák Lukáš, Nebor, Smrž, Černý, Šmíd.

Celkové hodnocení turnaje: Až na výpadek na konci první třetiny zápasu s Kaplicí a několika málo individuálních chyb jsem byl spokojen s plněním obranných úkolů, navíc v tomto zápase jsme směrem dopředu převedli prvky toho, co chci, abychom hráli, negativem tohoto zápasu byl velký počet vyloučených a špatná hra v oslabení, ve které jsme inkasovali tři góly.

Po dvanácti odehraných zápasech tak drží dorostenecké béčko v tabulce druhou příčku před béčkem Milevska, které má o 7 bodů a o 3 zápasy méně.

Jiří Čížek