Béčko dorostu získalo na domácí palubovce tři body ze tří zápasů

V domácím prostředí sportovní haly odehrálo v neděli 4.2. béčko dorostu tři zápasy.

FBC Štíři České Budějovice – FBC Sokol Písek 5:8 (0:3, 2:2, 3:3)

O výsledku rozhodla, první třetina a především naše dvě zbytečné chyby. První tým tabulky už si pak výsledek pohlídal
Branky Štírů: Rada 2, Hloušek, Bláha, Gucko.

FBC Český Krumlov – FBC Štíři České Budějovice 7:4 (1:1, 4:1, 2:2)

Zápas proti druhému týmu tabulky rozhodla druhá třetina a především kuriózní gól na 3:1, kdy Severin přihrával napříč velkým brankovištěm Drobišovi a při tom trefil nic netušícího brankáře Dytricha tak, že se od něj míček odrazil do branky. Pak už nám soupeř nedovolil přiblížit se na menší než dvougólový rozdíl.
Branky Štírů: Procházková, Poncar, Rada, Bícová.

FBC Štíři České Budějovice – FBC Strakonice 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Soupeř přijel jen se sedmi hráči do pole a tomu přizpůsobil i taktiku, tedy „totální zanďour“ a občasný pokus o rychlý protiútok. Strakonický obranný val se nám podařilo překonat až po téměř 21 minutách hry. Další gól padl v oslabení, a když na začátku třetí třetiny byl stav 3:0, bylo jasné, že unavený soupeř na zvrat nemá.
Branky Štírů: Gucko, Dědič, Tibitancl, Rada.

Sestava Štírů: Ernst, Dytrych – Gucko, Motz, Sekyrka, Šálek, Rada, Hloušek, Bláha, Tibitancl, Bícová, Procházková, Šimek, Drobiš, Dědič, Poncar, Severin.

Celkové hodnocení: „Proti prvním dvěma týmům tabulky jsme převedli celkově lepší výkon než před dvěma měsíci, ale abychom je více potrápili, museli bychom se vyvarovat školáckých chyb. Naopak proti betonujícímu soupeři nám chyběla větší kreativita a trpělivost.

Jiří Čížek
trenér dorostu