Malmö Open, 2. den: Ve znamení příprav

Štíři se v Malmö poprvé probudili do mrazivého rána. Po vydatné snídani v hotelu vyrazili prozkoumat terén v hale Baltiska, kde se odehraje florbalová část Malmö Open. Pátek byl vůbec zajímavý den. Tím nejzajímavějším bylo, že se vlastně nic zajímavého nestalo. Hala Baltiska se nachází asi čtyři kilometry od hotelu a dorazili jsme k ní krátce po 10. hodině.

Dostali jsme šatnu číslo 4, připravili sportovní vozíky, a jelikož v tělocvičně nebyl žádný program, rozhodli jsme se potrénovat. V hale je položená neoblíbená guma a její prozkoumání se nám na sobotu může hodit. Po dvou zahřívacích cvičeních jsme dali hru. Pár solidních kombinací zvedlo naše sebevědomí a po hodině a půl jsme trénink ukončili. Na řadě byl oběd.

V jídelníčku od Ivana Nestávala staršího, který vše pečlivě sleduje z tepla domova v Čechách, stálo nekompromisně – španělský ptáček s rýží. A tak šéftrenérovi Radku Šindelářovi nezbylo nic jiného než ho uvařit. Dvanáct porcí měl hotovo za půl hodiny, a protože hlad je nejlepší kuchař, moc toho nezbylo. Následoval přesun zpět na hotel. Hráči i členové realizačního týmu dostali dvouhodinové volno. Někdo šel hledat ztracené hodinky, jiný zkoumat nedaleký hrad, který se ukázal nebýt hradem. Další odpočíval nebo okouzloval místní obyvatelky. No prostě každý se bavil po svém.

Po čtvrté hodině jsme se opět sešli, abychom se vydali na procházku do města a podívat se na basketbal vozíčkářů. Z prohlídky centra nakonec moc nezbylo, protože Jirka Němec píchnul, a tak jsme se zabavili opravováním a hlavně hledáním pumpičky. I tenhle problém jsme vyřešili, podívali se na dva necelé zápasy v basketbalu a vydali se zpět na hotel. Myšlenky hráčů už byly tou dobou v sobotu.

V 9 hodin nás čeká první zápas a pak další tři. Bude to náročný den. Držte nám palce. Závěrem ještě musíme vyhlásit Muže dne. Už už po double sahal Tomáš David, jenž se významně podílel na opravě prázdného kola, ale dojem si pokazil později, když pod záminkou „jdeme se podívat na kostel“ zatáhl parťáky do hospody na jedno. Naštěstí je tu pivo tak drahé, že víc jich opravdu nebylo. Ocenění si tak vysloužil Radek Šindelář za připravený oběd, ale zejména studenou večeři.