Čekání modrých mlžů na soutěžní vítězství skončilo

V sobotu 6. ledna měli mladší žáci opět možnost sehrát ligový turnaj na skutečné ligové palubovce ve Všesportovní hale. Zatímco Zelené čekal kvůli volejbalovému vytížení haly pouze jeden zápas, Modří sehráli dva.

Zelenáči nastoupili proti Č. Krumlovu oslabeni o pět hráčů základní sestavy, kteří v dresu malontských Hraničářů zanechávají velmi hmatatelný otisk štíra na poháru Gothia ve švédském Göteborgu. Přestože kluci naplno bojovali a moc chtěli ukázat, že i bez opor týmu dokáží setrvat na vítězné vlně, tak byla absence klíčových hráčů znát. Ačkoliv obrana pracovala výborně, v útoku nám chyběla tvořivost, jistota v situacích 1:1 a v zakončení. Výkon mužstva se začal zlepšovat až ve druhé polovině zápasu. To už byl ale soupeř ve čtyřbrankovém trháku a nám se pouze podařilo korigovat na konečných 3:5.

Modří nastoupili v prvním utkání proti jindřichohradeckému Slovanu a všichni jsme pevně věřili, že pokud naváží na předvánoční výkony, tak je čeká první soutěžní vítězství v této sezóně. Samozřejmě se stejnou nadějí vběhli na plochu i hradečtí, takže první třetina byla spíše oťukávací a branky nepřinesla. Na začátku druhé třetiny využil soupeř našich chyb a ujal se dvougólového vedení, což byla ovšem poslední radost, kterou jim Štíři dopřáli. Kluci zbraně nesložili a předvedli skvělý obrat. Do konce třetiny vyrovnali a potom, co již podruhé v zápase mile překvapilo duo Trávníček Jůzl, se hoši, trenéři a rodiče mohli radovat z prvního vítězství.
Druhé utkání modrého týmu bylo jednoznačnou záležitostí, bohužel ve prospěch soupeře z Č.Krumlova. Naši hráči až na několik výjimek nestačili jak pohybem, tak technikou a jen díky výbornému výkonu obou gólmanů jsme neodešli s dvouciferným nášupem.
Modří potěšili nejen výhrou, ale i herním projevem. V zápase proti rovnocennému soupeři již bylo patrné, že si pětkový florbal osvojili, dokáží aplikovat základní systém a jsou si vědomi svých rolí na hřišti. Nicméně po druhém zápase si nemohu odpustit varovný prstík vzhledem k dalším nominacím. Někteří hráči stále nechápou, že si zvolili jeden z nejrychlejších kolektivních sportů. Nepomůže jim ani pohled na funící, propocené spoluhráče a po pobytu na hřišti se vrací nezadýchaní, v dresu vonícím maminčino aviváží.

Zelení i přes prohru nezklamali. Bylo zřejmé, že potřebovali dvě třetiny, aby se adaptovali na své nové role ve hře týmu bez tradičních opor a svůj potenciál začali objevovat, když už bylo na obrat pozdě.
V anketě o nejužitečnějšího hráče si Zelení zvolili stejným počtem hlasů Vojtu Oulehlu a Matyho Křivského, Modří Kubu Čermáka.

FBC Štíři ČB Zelení-FBC Č.Krumlov 3:5 (1:2, 1:3, 1:0)
FBC Štíři ČB Modří-FK Slovan J.Hradec Red 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)
FBC Štíři ČB Modří-FBC Č.Krumlov 0:9 (0:2, 0:2, 0:5)

Sestava Modrých
Čermák, Kaňák – Bumba, Schack, Bohdanecký, Paderta, Klečka – Dědina, Burda, Řepa, Sviták, Prouza – Trávníček, Jůzl, Fáber, Nedvěd, Tejko

Sestava Zelených
Šrámek, Bjaček – Schořovský, Ježek, Kutheil V., Kandl, Křivský – Kuba, Majer, Drefko, Pávek, Oulehla – Kubeš D., Kutheil J., Přech

2018-01-06 FBC Štíři Mladší žáci /JLMŽ 7K