David Štěpka bloguje ze Švédska

O své zážitky z cesty do Švédska se s námi podělil David Štěpka. Tedy odchovanec Štírů, který v letošní sezoně patří k oporám dorosteneckého týmu, prosadil se do výběru Jihočeského kraje a uplatňuje se i v juniorské soutěži.

V půl třetí odpoledne na Nový rok se vydáváme na dalekou cestu do Švédska na velký turnaj Gothia cup. Ještě v Budějovicích se ozývá Víťa Máček a ptá se, jestli už tam budeme, protože cesta už ho nebaví. V ten moment se začínáme bavit lajkováním našeho facebooku, kam mezitím byla umístěna naše společná fotka před odjezdem. Za další dvě hodiny zastavujeme v Praze, kde nabíráme hráče z Prahy, a přitom si většina z nás zamaže boty v bahně o pauze na záchod. Směřujeme do Německa a spolu s Vencou Bícou se chytáme do žvejkačkové pasti nastražené od minulých uživatelů autobusu. Autobus je málo prostorný a při sklopení sedaček máme málo místa na nohy. Další cesta pokračujeme sledováním amerických filmů v televizi našeho busu.

David Štěpka

V Německu (Puttgarden) nasedáme na trajekt a míříme do Dánska. Hodinovou cestu si zkracujeme hraním karet. Po nastoupení do autobusu si Víťa Máček připisuje na konto svou další legendární hlášku. „Já nechci do Anglie.“ Cestu Dánskem většinou prospíme. V Helsingboru nastupujeme na další trajek, do Švédska. Tam skoro ujedeme našemu trenérovi Lukášovi Malému. Ale vše dobře dopadne a za necelé tři hodiny jsme na místě. Ubytováváme se na škole, odpočíváme a připravujeme se na turnaj. Večer nás čeká přípravný zápas se Znojmem a zítra jdeme do boje!

Štíři ve Švédsku

Napsat komentář