Dorostenci A si na závěr roku připsali 3 body!

Poslední turnaj v roce 2017 odehrál dorost A. V rámci 1. ligy dorostenců putovali do nedalekého Milevska.

Klukům se zatím výsledkově příliš nedaří. První utkání proti soupeři z Podkrkonoší měli ale od začátku až do konce ve svých rukách. Rtyně se po celých 45 minut pouze bránila. Štíři si svojí aktivní hrou vypracovali celou řadu vyložených příležitostí. Brankou ale skončily jen pokusy z holí Brožka, Kolína, Tinavského a Přecha. Na vítězství to ale stačilo, jelikož soupeř se prosadil jen jednou z ojedinělé brejkové situace. Výsledek 4:1.

Druhý duel s celkem FbC Hradec Králové A byl zpočátku jednoznačnou záležitostí. Štíři v hlubokém obranném bloku, soupeř diktoval tempo hry a vypracoval si vedení 2:0. Do druhého dějství vstoupili budějovičtí aktivněji a záhy měly i první šance. Pěknou střelou se prezentoval Tinavský a skóre tak bylo pouze o jednu branku. To Štíry nakoplo a převzali otěže zápasu do svých rukou. Bohužel i přes velký tlak v druhé části skórovat nedokázali. Třetí třetina přinesla vyrovnané utkání na obě strany, leč prosadit se dokázali jen hradečtí. Shodný výsledek 4:1, tentokrát však v neprospěch Štírů.

Komentář trenéra Jakuba Junga: “Klukům lze vytknout snad jen špatnou koncovku a malou produktivitu. Jinak si zaslouží pochvalu. Jako tým šli od začátku sezony určitě herně nahoru. Situace přesto není růžová a udržení se v elitní soutěži dorostenců bude pro hráče i trenéry skutečnou výzvou!”

Sestava: Ernst, Brožek, Kyrian, Bláha, Tibitancl, Tinavský, Němec, Perina, Kolín, Dědič, Severin, Přech, Veselý