Dorostenci doma poloviční

Český Krumlov – FBC Štíří 4:5

Odveta, která slibovala velký boj jižních kmenů.Zápas začal ve velkém  tempu. Hrál se otevřený florbal, který přinášel hodně šancí. Jako první  se však prosazují hosté, když v 8 minutě dorážejí střelu z dálky – 1:0. Tento výsledek však trvá 2 minuty,  když krásnou kombinaci z první zakončuje Václav Bíca – 1:1. Hosté si však nechtějí své vedení vzít a zasazují další uder do naší obrany. V čase 12:59 zakončují kombinaci před naší bránou – 2:1. První třetinu prohráváme, ale nevadí bojujeme a jsme lepší. To začínáme potvrzovat hned na začátku druhé třetiny, kdy v čase 3:15 se prosazuje individuálně Matěj Krajčovič a je opět srovnáno na 2:2. Jsme lepší a necháváme se strhnout až moc k útočení a soupeř nás trestá za to, že nehlídáme vlastní svatyni. 3:2. To nás však neláme a boucháme na jejich bránu, jak na vrata. To se v 10 minutě zužitkuje dorážkou Michala Semotána a je opět srovnáno na 3:3. Od této chvíle se do nich zakusujeme a snažíme se o další skórování. To však nepřichází a jdeme do kabin za stavu 3:3. Nálada je dobrá, zlomíme je. 3. třetina začíná a soupeř naposledy vydechne, když doráží vyraženou střelu – 4:3. Tento výsledek trvá pouze 30 vteřin. Opět srovnáváme střelou z půlky hřiště – 4:4…mocný to Formyho nápřah. Soupeř je zaskočen a dochází mu šípy. Kontrolujeme hru a dostáváme je pod tlak. Ten vyústí v 5:51, kdy se poprvé ujímáme vedení, když posila z dálného východu nekompromisně sestřeluje horní roh branky. Matěj Krajčovič – 4:5. Tento stav trvá do konce zápasu. Nutno podotknout, že naši svatyni chránily dva čarodějové, kteří  měli velkým podíl na tomto výsledku. Štěpán Kopačka a Martin Sláma. Boj  je u konce. Štír boduje a plení poslední zbytky Krumlova

FBC Štíři – Jindřichův Hradec 8:5

Zápas který neměl takové tempo jako ten první. Již v 1:30 prohráváme 1:0. Hra nemá náboj, ale po 4 minutách srovnává Vojta Rybka – 1:1. O dvě minuty později náš slavný hajný vysílá Davida Štěpku do brejku a ten skóruje na 2:1. Hradec však po 2 minutách kontruje na 2:2. To nám však nevadí a za pouhých 14 vteřin jdeme opět do vedení, když dlouhý pas od Štěpána Vilímka zužitkovává Matěj Krajčovič – 3:2.Tato chvíle nám uškodila. Podceňujeme soupeře, který trestá vyrovnáním ve  2 třetině na 3:3. Za zmínku stojí akce z 8. minuty, kdy David Caha zakončuje pěknou kombinaci a opět vedeme 4:3. Pak však hrajeme oslabení, kdy poprvé v dnešním dni inkasujeme a je srovnáno – 4:4. Ale i tentokrát odpovídáme trefou Matěje Krajčoviče a vedeme 5:4. Druhá třetina končí a vedeme. Třetí třetinu zaspáváme a během 8 minut třikrát inkasujeme. Začínáme kupit další chyby a navíc jsme nervózní z našich velkých šancí. Nakonec dostáváme gól do prázdné brány. Tento zápas jsme nezvládli. Prohráli jsme si ho sami. Ale nevadí. Po vánocích začíná teprve boj o play off.