Dorostenci porazili Náchod

V sobotu se v 1. lize představili letos podruhé dorostenci. Z minulého dvojutkání proti největším favoritům soutěže body nepřivezli a tak chtěli bodovat nyní. Střetli se s kamarády z Tábora a silným Náchodem.

FBC Štíři České Budějovice – 1.FbK Tábor 3:5 (1:1, 1:3, 1:1)

Do utkání lépe vstoupili Štíři, kteří už po 49 vteřinách vedli po zásahu kapitána Váchy. Táborský kapitán Janda si však připravil velmi rychlou odpověď a již za 19 vteřin vyrovnal. V čase 8:13 přišla příležitost přesilové hry pro Štíry, kteří ale tuto početní výhodu nevyužili. V první třetině bylo mnoho šancí na obou stranách, ale nikdo už branku nepřidal.

Do druhé třetiny vstoupil lépe Tábor a to díky Dědičovi, který už ve druhé minutě posílá Tábor do vedení. Štíři bojují o vyrovnání, šancí mají víc než dost, ale žádnou neproměňují. V páté minutě musí Štíři čelit prvnímu oslabení po vyloučení kapitána Váchy za bránění ve hře. Toto oslabení Štíři ubránili také díky zákrokům brankáře Vališe. Potom tlak Štírů pokračuje, až do času 11:41 kdy přichází další vyloučení, za špatné střídání. Po dvou minutách mají Štíři za sebou další ubráněné oslabení. Potom však inkasují dva góly během 26 vteřin, které nebude jednoduché dotáhnout. Branka z hole Körnera znamená stav 2:4.

Na začátku třetí třetiny se s výsledkem nechtěl smířit Podlaha a střelou z půlky dává gól. Snižuje táborský náskok o jeden gól. Štíři mají mnoho šancí a bojují o vyrovnání. Tento pokus jim v čase 8:34 překazí Jakšič, který posílá Tábor zpět do vedení o dva góly. Štíři to nevzdávají a ještě zkouší stáhnout náskok, to se jim už ale nepovede. Vteřinu před koncem je ještě vyloučen táborský hráč, ale toto vyloučení už Tábor trápit nemusí. Štíři tak prohrávají 3.5.

Komentář trenéra Novotného: “Zbytečná prohra způsobená nesoustředěním se na svůj výkon a hledáním chyb u spoluhráčů. I když na šance jsme byli lepší, tak díky špatnému přístupu jsme se nezasloužili vyhrát. Musíme udělat “pořádek” v týmu.”

Branky a nahrávky:1. Vácha (Vlček), 29. Körner (Vacek), 32. Podlaha – 1. Janda (Dědič), 17. a 29. Dědič (Janda, Janda), 29. Nekovář, 38. Jakšič (Fořt)

Vyloučení:2:2.Využití:0:0. Rozhodčí: Holeček, Vraspír.

Sestava Štírů: Vališ (Novák) – Podlaha, Dvořák, Vácha, Würstl, – Blažek, Drobiš, Šefrna – Vlček, Pražák, Vacek – Černý, Körner, Šulista – Sukdol

FBC Štíři České Budějovice – Florbal Primátor Náchod 8:6 (3:2, 3:0, 2:4)

Do utkání lépe vstoupil Náchod, který se už v čase 1:21 prosazuje z rychlého protiútoku. Střelcem úvodní branky byl náchodský Prouza. Naštěstí mladí Štíři rychle zareagovali. Po dobrém napadání Pražáka se prosazuje Vlček. V šesté minutě je zbytečně vyloučen budějovický Blažek za nedovolenou vzdálenost. Náchod přesilovku využívá. Velmi šťastnou střelou, která byla několikrát tečována. Štíři však mají přichystanou rychlou odpověď. Po necelé minutě vyrovnává kapitán Vácha. Do konce třetí třetiny mají Štíři mírnou převahu. Tu využívá v závěru třetiny Šefrna. Štíři se ujímají vedení 3:2.

V druhé třetina začíná tak jako končila první. Štíři mají lepší pohyb, herní převahu a vytváří si relativně hodně šancí. Náchod hrozí jen z brejkových situací. Již ve třetí minutě zvyšuje vedení Šulista. K němu se připojuje „raketou vzduch vzduch“ Pražák. A výsledkově nejpovedenější třetinu zakončuje brankou Černý. Bohužel více gólů v této třetině i přes drtivý tlak Štíři nedávají. Průběžné zasloužené vedení 6:2 by mohlo nasvědčovat, že už jde o utkání, co se musí jen nudně dohrát. S tím se asi nechtěl smířit budějovický Podlaha. Posilněný několika spornými rozhodnutími rozhodčích se snažil domoci své pravdy. Místo toho byl oceněn celkem 14 trestnými minutami a Štíry čekají dlouhé 4 minuty hraní ve 4 hráčích v poli a dalších 10 minut bez tradiční opory obraných řad. V závěru druhé třetiny se ještě Štíři ubránili a drží luxusní náskok 4 branek.

Z úvodní buly třetí třetiny Štíři nesmyslně inkasují. Náchod tento gól výrazně povzbudil a začal diktovat tempo hry. V brance Štírů se musel činit brankář Novák. Z velkého tlaku se ale překvapivě prosazují Štíři. Z ojedinělého brejku se v 9. minutě prosazuje D. Drobiš. V 10. minutě však Náchod zužitkovává svůj tlak a je to opět jen o 3 branky. O minutu později je ještě hůř. Po chybě v obraně Náchod snižuje už na rozdíl dvou branek a začíná být se Štíry zle. Na to však jako správný kapitán reaguje Vácha. Dobrým krytí míčku odstavuje soupeře. Obtáčí se okolo branky a zasouvá za bezmocného brankáře. Stav 8.5 pro Štíry a do konce zbývají dvě a půl minuty. Z trestné lavice se vrací nešťastník Podlaha. I proto nálada na štírské střídačce je více než dobrá. To je ale chyba. V čase 12:50 třetí třetiny přichází opět chyba při rozehrávce a Náchod snižuje na 8:6. V zápětí je zbytečně vyloučen opět Podlaha, kterému dané utkání opravdu příliš nevychází. Štíry čekají dlouhé 2 minuty do konce zápasu. Náchod umocňuje výhodu odvoláním brankáře. Hrají tedy 6 na 4. Tuto situaci však bravurně řeší dvojce Šefrna s Drobišem. Dobrým pohybem na hraně sebeobětování nepouštějí Náchod až do konce zápasu na polovinu Štírů. Štíři tak poprvé v sezoně vyhrávají.

 Komentář trenéra Novotného: „Fantastický výkon třetí lajny, která svými góly prakticky zlomila ve druhé třetině soupeře. Pohodové utkání si však vlastní nedisciplinovaností měníme ve velmi těžké. 20 trestných minut z toho 16 pro R. Podlahu je zkrátka moc. Naštěstí jsme utkání nakonec zvládli.“

Branky a nahrávky: 8. a  43. Vácha (Vlček), 6. Vlček (Pražák), 15. Šefrna (Drobiš), 18. Šulista (Körner), 19. Pražák (Vacek), 22. Černý, 39. Drobiš – 31. a 40. Melda (Divíšek, Říha), 2. Prouza (Divíšek), 7. Kaválek (Pajkrt), 41. Divíšek (Klimeš), 43. Přibyl (Divíšek)    Vyloučení: 6:0 navíc Podlaha (Štíři) 10 min. Využití: 0:2. Rozhodčí: Holeček, Vraspír.

Sestava Štírů: Novák (Vališ) – Podlaha, Dvořák, Vácha, Würstl, – Blažek, Drobiš, Šefrna – Vlček, Pražák, Vacek – Černý, Körner, Šulista – Sukdol

Napsat komentář