Dorostenci v Třebíči dvakrát prohráli

FBC Štíři České Budějovice – Sokol Pardubice 6:12 (2:4,3:4,1:4)

Zápas začal převahou Pardubic. Štíři se snažili pozorně bránit a vyrážet do protiútoků. Několik skulin ve štírské obraně však pardubičtí hráči našli a dvě šance  proměnili. Ve druhé minutě šly Pardubice do vedení a v deváté minutě to bylo 0:2. Desátá minuta znamenala vyrovnání. Nejprve se trefil Matějček a pět vteřin po něm Caha. V těchto fázích hráli Štíři se soupeřem naprosto vyrovnanou partii. V závěru první třetiny přišla dvě zbytečná vyloučení. Nejprve chyba v rozehrávce, která vyústila ve dvouminutový faul, a následnou přesilovku soupeř využil. Tři vteřiny po buly další naprosto zbytečný faul a další využitá přesilovka soupeře.

Takže nejdůležitější pokyn o přestávce zněl vyvarovat se zbytečných faulů. Druhou třetinu začali Štíři ještě hůř. Během prvních třiceti vteřin lovil Procházka dvakrát míček ze své branky. Potom sice Caha snížil, ale následnou snahu Štírů o rychlé vyrovnání potrestal soupeř dalšími dvěma slepenými góly. Následoval time-out a důrazné připomenutí toho co bychom měli hrát. A Štíři zase začali hrát vyrovnanou partii. Odměnou bylo několik dobrých příležitostí a také dva góly, o které se postaral opět Caha. A time-out si vzal soupeř. Další možnost snížit se naskytla v závěru druhé třetiny, kdy soupeř špatně střídal. V přesilovce si Štíři vytvořili několik šancí, ale netrefili ani prázdnou branku.

Skóre před poslední třetinou ještě dávalo šanci na zvrat, ale další dva Pardubické góly definitivně rozhodly. Potom ještě přidal svůj pátý gól v zápase Caha a další dva pardubické góly (jeden ze samostatného nájezdu) uzavřely skóre utkání.

Hodnocení: Soupeř hrál výborně kombinačně, několikrát zakončoval do prázdné branky. Přesto si myslím, že pokud budeme schopni dodržovat pokyny, dá se porazit.

FBC Štíři České Budějovice – FBC Peaksport Litomyšl 3:12 (1:4,0:3,2:5)

V tomto zápase jsme zřejmě narazili na jednoho z největších favoritů na vítězství ve skupině C 1.dorostenecké ligy. Zápas byl jednoznačnou záležitostí a celkové skóre odpovídá průběhu hry. Branky Štírů vstřelili Matějček, Hanák a Máček.

Hodnocení: Největší rozdíl byl ve hře jeden na jednoho. Výborný soupeř, který byl nad naše síly a podle mého názoru příliš prohrávat nebude.

Sestava: Procházka- Pražák, Podlaha, Caha, Perek, Dvořák, Matějček, Máček, Schreib, Šefrna, Wunsch, Valenta, Hanák.

Napsat komentář