Dorostenky doma porazily Jihlavu

Sk Jihlava – FBC Štíři ČB 4:9

V tomto utkání byly Štírky favoritem, což není vždy nejlehčí pozice. To se hned ukázalo v první třetině, kdy Štírky první šance neproměnily, a Jihlava po chybě Štírek z protiútoku šla do vedení. Vzápětí  však Faltusová využila svých fyzických předností při napadání a nekompromisní střelou vyrovnala. V závěru třetiny se však s góly roztrhl doslova pytel. Nejprve Hrubá krásnou střelou z poloviny hřiště poslal Štírky prvně do vedení. Na to okamžitě z buly odpověděla jihlavská Kuczová. O půl minuty později ale Faltusová  posílá Štírky opět do vedení. Za minutu a půl vedou Štírky o dvě branky. Autorem gólu je opět Faltusová. To nebylo z branek vše, protože dvě vteřiny před koncem třetiny snižuje Jihlavská Suková a vrací tím Jihlavu opět do hry.

V druhé třetině Štírky zlepšily pohyb a navyšují postupně svůj náskok. Nejprve ve 4. minutě se uvolňuje na střed Holmanová. V deváté minutě dokončuje hattrick Faltusová. Konečný výsledek 7:3 po druhé třetině upravuje čtvrtým gólem v utkání znovu Faltusová.

Na začátku třetí třetiny se prosazuje po standardní situaci Holmanová a definitivně tím dává najevo, kdo v tomto utkání zvítězí.  V osmé minutě Jihlavská Lebrušková snižuje na rozdíl 4 branek. Poslední branku utkání ale dává Faltusová a stanovuje tím konečný výsledek 4:9 pro Štírky.

Komentář trenéra Novotného: „Zbytečná nervozita v začátku utkání nás málem stála celé utkání. Od druhé třetiny jsme jasně dominovali a šli za vítězstvím. Škoda jen neproměněných šancí a nepřesných přihrávek. Návrat Páji po zranění nás potěšil.“

FBC Štíři ČB – Sklo Bohemia Světlá n/S 3:8

V tomto utkání čekal Štírky aktuálně první tým soutěže. Proto se čekalo, že toto utkání bude jasná výhra pro hráčky ze Světlé. Opak byl ale pravdou.
Hned ve druhé minutě první třetiny se prosazuje Faltusová a Štírky jsou senzačně ve vedení.  V páté minutě přidává Faltusová druhý gól a hráčky ze Světlé jsou značně rozhozeny. V šesté minutě sice v přesilové hře snižují, ale v samostatném úniku se objevuje opět Štírka Faltusová. Bohužel tentokráte vyhrává brankářka ze Světlé. V poslední minutě 1. Třetiny hráčky se Světlé daří vyrovnat na 2:2 a jde se prakticky začínat od znova.

Ve druhé třetině se Štírky nemohou dostat do tempa a hráčky Světlé toho gólově využívají. Tuto třetinu Světlá vyhrává jasně 0:3. V závěru třetiny sice Štírky zlepšují hru, ale vzápětí to brzdí vyloučení za nepochopitelné hraní rukou.

Třetí třetinu zahajují Štírky oslabením, které opět Světlá využívá. Ve 3. minutě přidává Světlá sedmou branku a se Štírkami to vypadá špatně.  Poslední naději na zvrat berou Štírkám další dvě vyloučení.  To poslední Světlá využívá a výsledek vypadá hrozivě. 2:8 pro Světlou. Na to reaguje v závěru Hrubá, která snižuje na 3:8. Poté už se utkání jen dohrává.

Komentář trenéra Novotného: „Chtěli jsme posílit změnami v sestavě obranu a rozehrávku, protože jsme věděli, že Světlá bude nepříjemně napadat. To se bohužel dařilo jen prvních 10 minut, kdy jsme si z protiútoku vytvořili 3 velké šance, dvě proměnili a byli ve vedení. Poté jsme začaly být nervózní, kazili jsme rozehrávku, nechali se zbytečně vylučovat a tím jsme sami sebe dostali pod tlak, který soupeř využil ke střílení branek. Škoda, že kvalitně vydržíme hrát jen 10 minut, ale i to je posun vpřed a patří za to hráčkám poděkování.“

Napsat komentář