Dorostenky slaví první výhru

Stále se lepšící tým dorostenek se po třech remízách z posledních čtyř zápasů dočkal také první výhry v sezoně, když porazil Jihlavu na jejím hřišti 4:1, a posunul se tak na páté místo v tabulce.

V sobotu v sedm hodin ráno jsme se sešli u Výstaviště v ČB v mnohem menším počtu, než jsme počítali – 6 lidí v poli (Kristýna Středová, Barbora Holmanová, Anna Tušlová, Veronika Trendová, Nikola Kupská a Eliška Zimová) + gólmanka Lenka Faltusová. Za necelé 3 hodiny nás čeká zápas s Jihlavou. Hostující trenér Kuba Kunst nás burcuje střídavě s tím, že ho zebou prsty u nohou a my se přidáváme. VĚŘÍME SI!

FBŠ Jihlava – FBC Štíři České Budějovice 1:4
Půl hodiny před zahájením zápasu dorážíme do Jihlavy. Po převlečení opakujeme taktiku, ale moc si nevěříme, jelikož jsme spatřili domácí tým v obrovském počtu. Úsměvy nám upadají, ale Kuba stále věří v naše vítězství.
Po krátké rozcvičce nastupujeme na hřiště. Ve dvanácté minutě první třetiny prolomuje jihlavskou obranu Bára Holmanová. Druhá třetina se nese v duchu velkých šancí pro Jihlavu, ale díky velké bojovnosti a zarputilosti se podaří druhou třetinu dohrát bez obdržené branky. Úspěch třetí třetiny zahajuje v šesté minutě samostatným únikem Eliška Zimová. Po necelé minutě se skóre mění na krásných 3:0. Úsměvy se vrací!! Avšak 2 minuty na to, Jihlava doráží míček do naší branky. Dvě minuty před koncem opět po nahrávce Aničky Tušlové střílí gól Eliška Zimová. Výsledek končí na 4:1 s hattrickem Zimové, gólem Holmanové a dvěmi asistencemi Tušlové. Velmi spokojený, náš náhradní trenér Kuba nám slibuje, že dostaneme odměnu.

Světlá nad Sázavou – FBC Štíři České Budějovice 4:1
Druhý zápas už byl náročnější. Hrály jsme s týmem, jenž dominuje naší soutěži- se Světlou nad Sázavou. I po mezizápasové pauze na nás byla vidět značná únava. Výrazně trpěla hlavně kolena kapitánky Týny Středové, jež byla zbarvena do sytě červené barvy po mnoha faulech protihráčů.  První gól přišel do naší brány hned po prvních dvaceti devíti vteřinách. Sebevědomí následně začalo klesat. Další míček v naší bráně skončil po dalších sedmi minutách. Jediný gól, který jsme daly, přišel v osmé minutě první třetiny. Autorem je Veronika Trendová bez asistence. Gól byl trefen ve vzduchu a trenér protihráčů se ještě dlouho poté hádal s rozhodčími, kteří jednoznačně vstřelenou branku uznali. V desáté minutě první třetiny a v jedenácté minutě druhé třetiny bohužel míček opět pronikl do naší brány. Třetí třetina byla bez gólu. Výsledek pro nás horší 4:1. Vynikající výkony opět podávala po celou dobu obou zápasů naše skvělá gólmanka Lenka Faltusová. Patří jí za to obrovské díky. 🙂

Autorky: dorostenky

Napsat komentář