Dorostenky bojovaly v Chotovinách

V neděli 28. ledna jsme vyrazili na zápasy 13. kola 1. ligy dorostenek do Chotovin. Ve výrazně oslabené sestavě, kde primární část týmu tvořily starší žákyně a ty doplnily v poli pouze dvě dorostenky.


V prvním utkání nás čekal těžký soupeř FBŠ Jihlava, se kterým jsme ještě nevyhrály. A v neděli opět s našim skalpem odcházela Jihlava, ale utkání to bylo přece jiné. Dříve jsme s Jihlavou prohráli o rozdíl třídy, ale v nyní bylo vše jinak. Nutno podotknout, ze Jihlava přijela jenom s jednou dorostenkou a zbytkem starších žákyň. Takže nám tento zápas víceméně předpověděl, jak bude liga vypadat v příštím roce. Začátek se nám moc nepovedl, ale holky makaly na 110% a soupeřkaám nedaly ani milimetr hřiště zadarmo. Konečný výsledek 2:4 je opravdu perfektní, když vezmu v potaz, že starší žákyně hrají florbal 3+1. Jihlava je zvyklá hrát standardní florbal 5+1, takže nezvyk Štírek na tento systém hodnotím jako náš největší problém a nedostatek. Troufám si říci, ze příští sezónu, budeme schopni držet s Jihlavou krok o boj o nejvyšší příčky tabulky.

Hodnocení kapitánky Petry Skříšovské: „Ze zápasu s FBŠ Jihlava mám velmi pozitivní pocity protože jsme si vytvářely šance, útočily, napadali a vydali ze sebe maximum, ale soupeř nás přehrál svou běhavostí a kombinacemi. Velkou podporu nám zajistil náš trenér Ludva a naše brankářka Domča. Děkuji svému týmu za super zápas a zkušenost.


Po prvním naprosto vyčerpávajícím zápasu nám chyběla fyzická zdatnost a na druhém zápase to bylo neskutečně znát. Hlavně ve 3. třetině už jsme skoro na hřišti neběhaly a staly se tak snadným soupeřem pro dobře naladěný Tábor. Ten si odvezl výhru 6:3.

Hodnocení kapitánky Nikoly Fukové: „Myslím si že i přesto že jsme byly oslabené protože starší holky jeli za juniorky, jsme předvedli dobrý výkon. Na oba soupeře jsme měli a mohli jsme vyhrát, ale je potřeba ještě dopisovat střelu a fyzičku, protože v druhém zápase jsme už tolik nemohli.

Ostřílená kapitánka Anežka Dvořáková nám citelně chyběla, ale zároveň nám tento víkend ukázal 3 potencilonální kapitánky dorostenek na příští sezónu. Poslední třetí hráčkou, která si post kapitána ještě nevyzkoušela, je Tereza Kubešová. Uvidíme jak vše dopadne.

Všem bych chtěl poděkovat za velmi bojovný výkon!

Ludvík Šibřina
trenér dorostenek