Dorostenky z SK Meťák pouze se třemi body

V sobotu 4.1.2020 nastoupily dorostenky k prvnímu turnaji v novém roce. Jako první soupeř je čekal tým Světlá nad Sázavou tygřice. Štírky vstoupily do zápasu pravou nohou, hned ve čtyřicáté vteřině se trefila kapitánka Terka Procházková po nahrávce od Denči Čihákové 1:0. O sedmnáct vteřin později vstřelila branku Terka Kubešová po asistenci Maky Míchalové. Ideální vstup do zápasu, hned v první minutě vedení 2:0. Štírky držely od začátku třetiny míček na svých hokejkách a soupeřkám nic nedovolily. V páté minutě byla za hru na zemi vyloučena Maky Míchalová, ale to nezabránilo Štírkám opět skórovat, po rychlém protiútoku se po nahrávce gólmanky Elišky Bártové trefila Denča Čiháková 3:0. V deváté minutě po zpětné nahrávce do obrany od Maky Míchalové proměnila střelu z dálky Terka Procházková 4:0. Do druhé třetiny vstoupily Štírky  opět gólově, když se v třetí minutě trefila Nikča Fuková po nahrávce Peťi Skříšovské 5:0. O dvě minuty později do odkryté branky uklízela míček Terka Kubešová po nahrávce Maky Míchalové 6:0. Ve dvacáté čtvrté minutě utkání proběhla kombinace mezi Janou Dřevovou a Denčou Čihákovou, druhá jmenovaná se nemýlila a vstřelila osmou branku utkání 8:0. O deset vteřin později proměnily svou ojedinělou šanci soupeřky 8:1. Na začátku třetí třetiny se ve dvacáté osmé minutě trefila i Maky Míchalová po asistenci Denči Čihákové 9:1. O tři minuty později soupeřky kosmeticky urovnaly výsledek 9:2. Dvě minuty před koncem zaokrouhlila konečný stav utkání na 10:2 Denča Čiháková po asistenci Maky Míchalové.

V druhém utkání čekal mladé Štírky první tým tabulky Světlá nad Sázavou. Štírky vstoupily do utkání aktivně, ale bohužel, všechny jejich střely mířily buď nad branku soupeřek, nebo do gólmanky. Stav po první třetině 0:2 pro Světlou. Na začátku druhé třetiny dostaly Štírky další dva góly a vypadalo to, že je o stavu utkání rozhodnuto. Ve dvacáté minutě konečně prostřelila míček do sítě hostů Denča Čiháková po kombinaci s Maky Míchalovou. Třetí třetina se odehrávala více v obraném pásmu Světlé, ale Štírky našly cestu do jejich branky už pouze jednou, když opět zafungovala kombinace mezi Denčou Čihákovou – nahrávka a Maky Míchalovou – gól 2:4. V posledních dvou minutách Štírky vyzkoušely hru bez gólmana, ale branku už nevstřelily.
Komentář trenérky Elišky Tibitanclové: „Dnes holky v prvním zápase jasně dominovaly a plnily na 100% své úkoly. V druhém zápase jsme doplatily na koncovku. Máme i dlouhodobě problém s tím, že soupeřky jsou mnohem tvrdší a důraznější v soubojích. Na to se teď musíme zaměřit, ale musím holky pochválit za přístup a to, že naše hra je každým zápasem na vyšší úrovni.  Nejužitečnější hráčkou byla zvolena gólmanka Verča Šedivá, která odchytala výborný zápas proti prvnímu týmu Světlé.