Dvě výhry Béčka dorostu v Jindřichově Hradci

Až na posledním turnaji dokázalo Báčko dorostu získat plný počet bodů.

Banes Florbal Soběslav – FBC Štíři Č. Budějovice B 5:8 (2:3,2:2,1:3)

Předchozí tři zápasy s tímto soupeřem jsme jednoznačně prohráli, i když v jednom z těchto zápasů jsme vedli ještě po dvou třetinách.

Zápas byl od začátku vyrovnaný, ale v polovině první třetiny vedl soupeř 2:0, Štírům se ale povedlo do konce třetiny výsledek otočit. Nejprve se trefil Vlnatý po přihrávce Jana Fišera, potom se po přihrávce Valíčka správně orientoval před brankou Adámek a na konci třetiny podobnou spolupráci předvedli Drefko a zakončující Mešejda. Na začátku druhé třetiny soupeř opět srovnal, pak šli Štíři do čtyř, ale v oslabení šli Štíři opět do vedení, když se trefil Drefko. Vzápětí další samostatnou akci proměnil v dvougólový náskok Bumba. V poslední minutě druhé třetiny už bylo skóre zase jen o gól. Na začátku třetí třetiny jsme měli výhodu přesilové hry, ale soupeř nám oplatil stejnou mincí a v oslabení vyrovnal. Nakonec nám soupeř pomohl svou nedisciplinovaností. V polovině třetí třetiny se nám naskytla výhoda přesilovky pět na tři kterou Štíři využili ke dvěma gólům když se trefili Nídl a Kříha. Minutu potom vyslal Bumba do sóla Vlnatého a ten uzavřel gólový účet zápasu.

Pomohlo nám, že jsme měli předchozí zápas s tímto soupeřem natočený a rozebrali jsme si hru soupeře i naše chyby.

FBC Štíři Č. Budějovice B – Santos Třeboň 6:2 (1:1,4:0,1:1)

Tento zápas jsme pojali trochu jako experimentování v sestavě. Soupeř šel do vedení, když střela mířící mimo se nešťastně odrazila od hokejky našeho hráče. Až na konci první třetiny se Štírům povedlo srovnat, když akci Mešejdy zakončil do prázdné branky Bumba. Ve druhé třetině si zopakovali spolupráci z prvního zápasu Jan Fišer a Vlnatý a Štíři šli do vedeni a do konce třetiny navýšili skóre Bumba Jinda a Drefko. Třetí třetina byla hodně rozháraná, až gól soupeře nás přinutil zapnout zase na vyšší stupeň. Dvě vteřiny před koncem byl v samostatném úniku faulován Drefko, který nařízené trestné střílení sám proměnil.

Hodnocení turnaje: Zápas se Soběslaví asi nejlepší v sezóně, zápas s Třeboní – i s ohledem na změny v sestavě – dobrý výkon v prvních dvou třetinách