Mladší žáci hráli o víkendu v Hrdějovicích

Deváté kolo 2. koše Jihočeské ligy mladších žáků se hrálo na domácí půdě v Hrdějovicích. Sobotního turnaje se zúčastnily oba týmy štírů mladších žáků (zelení a modří), mužstvo z Českého Krumlova a tým Florbalové akademie z Českých Budějovic.


Modří

Další turnaj čekal tým FBC Štíři ČB modří v Hrdějovicích. Díky turnaji v Českých Budějovicích se očekávala velká účast hráčů a diváků na tribunách. Splnilo se jen jedno a hráčů bylo v týmu 19. V prvním zápase nás čekal tým FA, který nám oplatil porážku z minulého turnaje. Do zápasu náš tým nevkročil dobře a nevydařený zápas začal vlastním gólem po pár vteřinách a celkově výkon našeho týmu nebyl dpbrý. Hned poté nás čekalo derby s tým zelených. V tomto zápase se čekalo jednoznačné vítězství zeleného týmu a k překvapení přítomných diváků v hale zápas skončil pouze jednobrankovým rozdílem. Výsledek nebyl jednoznačný díky našemu brankáři a zlepšené hře našeho týmu, ale také díky soupeři, který se více věnoval debatám s rozhodčím a snaze rozhodit soupeře. Po větší pauze nás čekal tým z Českého Krumlova. V minulém turnaji vzájemný souboj skončil remízou a tak se očekával vyrovnaný souboj. Díky velkému počtu našich hráčů a snaze, aby si zahrál každý se opět změnila sestava. Možná i díky tomu byl náš tým v tomto utkání 2x vyloučen za příliš mnoho hráčů na hřišti a tak byl soupeř více na naší polovině a dlouho dobu vedl. V druhé části se nám podařilo vyrovnat a dokonce i být ve vedení. Bohužel se nám nepodařilo toto utkání vyhrát a soupeř dokázal vyrovnat. Díky lepšímu skóre se náš tým udržel v druhém koši a bude to 4 účast za sebou a to je pro tým modrých úspěch. Tento tým totiž netrénuje spolu a je tvořen ze třech skupin našeho oddílu.
Martin Mrzena


Zelení

Deváté kolo 2. koše Jihočeské ligy mladších žáků se hrálo na domácí půdě v Hrdějovicích. Sobotního turnaje se zúčastnili obě mužstva štírů mladších žáků (zelení a modří), mužstvo z Českého Krumlova a tým Florbalové akademie z Českých Budějovic.
Zelení mladší žáci nastoupili v prvním utkání turnaje proti Českému Krumlovu. Většinou nám první zápasy příliš nesedí, ale tentokrát to neplatilo. Od úvodního hvizdu rozhodčích uzamykáme soupeře na jeho polovině, máme dobrý pohyb a téměř drtivou převahu a v poločase vedeme 5:0. Druhá část utkání již nemá tak jednoznačný charakter, soupeř nám dvakrát uniká do brejku a snižuje na 5:2. Najednou je hra vyrovnaná a šance mají obě mužstva. V závěru přidáváme jeden gól a stanovujeme konečné skóre v poměru 6:2.
Dalším soupeřem je tým mladších žáků modrých, odehrajeme tak první letošní štírské derby v této kategorii. Od prvních minut je to více boj než florbal, zelené mužstvo vede 2:0, modří snižují na 2:1, pak zelení přidávají na 3:1, ale modří se nevzdávají a upravují na konečných 3:2. Zápas měl nasazení i emoce.
Třetí utkání proti týmu FA z Českých Budějovic začalo velmi dobře, poměrně rychle se dostáváme do vedení 3:0, ale opět přichází fáze určitého uspokojení, kterou soupeř trestá snížením na 3:2. Bereme time out a při první akci odskakujeme na 4:2. Přebíráme aktivitu, kombinujeme a v průběhu zápasu postupně zvyšujeme skóre na konečných 8:2.
V prvním zápase jsme hráli jen první poločas, pak přišel herní útlum, který jsme si přenesli i do druhého zápasu. Nejpovedenější utkání jsme odehráli proti týmu FA, tam jsme se prezentovali výkonem, který odpovídá tomu, jak chceme hrát. Turnaj se vydařil, příští kolo se vracíme do prvního koše, ze kterého jsme sestoupili jen kvůli pořádání turnaje. Děkujeme divákům a rodičům hráčů za podporu a rozhodčím za jejich výkon.
Martin Plucha