Elévové mají za sebou další povedený turnaj

V sobotu 17. 1. 2015 pořádal náš oddíl turnaj pro kategorii elévů. Jako pořádající klub jsme chtěli dát šanci co nejvíce našim šikovným štírským hráčům, a proto jsme nasadili do boje hned tři týmy s označením bílé, modré a fialové družstvo. Celkově se turnaje zúčastnilo devět florbalových týmů.

Ať sice má náš oddíl širokou hráčskou základnu, tak pro tentokráte bylo sestavení tří týmů opravdu oříšek, jelikož nám na poslední chvíli některé borce vyřadila ze hry chřipková epidemie. O to více musíme vyzdvihnout výkony všech zúčastněných hráčů, protože naši hráči bojovali i v oslabeném složení, proti silným družstvům z Jindřichova Hradce, z Malont a budějovickým rivalům z United. Také je nutné podotknout, že v turnaji nastoupili i naši nejmladší hráči, kteří věkem patří do kategorie přípravka a přesto se odvážně pustili do svých soupeřů za podpory diváků, kterých se ve Sportovní hale sešlo hojný počet.

Naše tři družstva nejdříve odehrála dvě utkání ve třech základních skupinách. Každé naše družstvo bylo nasazeno do jedné ze skupin, ve skupině A se utkal náš modrý tým pod trenérským vedením pana Zuba s družstvem United Top a s družstvem z J. Hradce 1. Fialový tým nastoupil ve skupině B s trenérem Danem Placerem v zádech proti týmům Malonty A a United Big. Jako poslední se na domácí palubovce představil pod vedením trenéra Lukáše Malého ve skupině C tým bílých, který měl za soupeře družstvo J. Hradec 2 a Malonty B.

Náš modrý tým dokázal v základní skupině v dramatické utkání těsně porazit tým United Top, ale ve druhém utkání nestačil na tým J. Hradec 1, kdy se především nedokázal srovnat někdy až s příliš tvrdou hrou soupeře. Za zmínku stojí i to, že hráči hradeckého týmu během celého turnaje pokřikovali na hřišti při zápase na naše hráče někde velmi nevybíravé vulgární výrazy, což do mládežnického sportu určitě nepatří.

Fialový tým zahájil turnaj proti družstvu Malonty A a bohužel utrpěl těsnou porážku, důvodem byl špatný pohyb, hráči se nevraceli po ztrátě míčku, zároveň tým doplatil na zbrklou střelbu a neproměňování gólových šancí. Po domluvě od trenéra se hráči nastartovali a ve druhém utkání přesvědčivě porazili tým United Big.

Bílé družstvo, ve kterém převažovali hráči, kteří věkově patří ještě do kategorie přípravky narazili v prvním utkání na soupeře J.Hradec 2, a ve velmi těžkém utkání vybojovali remízu, ale kdyby se více hráči tlačili do šancí, mohla z toho být i výhra.Ve druhém utkání základní skupiny družstvo bílých vyzvalo na steč družstvo Malonty B a i když se naši hráči rvali o co nejlepší výsledek, tak z toho byla bohužel porážka o dvě branky, což pro tak to mladé družstvo není žádná ostuda.

Po sečtění bodů dosažených v základní skupině se naše týmy probojovali do závěrečných bojů o celkové umístění. Fialový a modrý tým se utkal se soupeřem z J. Hradec 2 ve skupině o 4-6 místo a došlo i na oddílové derby mezi našimi hráči.

Bílé družstvo i když v základní skupině nepředvádělo špatné výkony, nakonec hrálo ve skupině o 7-9 místo, kde mělo za soupeře družstvo United Top a United Big.

Divácky velmi zajímavé utkání odehrálo družstvo fialových proti modrým, kde celkem padlo 10 branek. Nejdříve to vypadalo, že utkání vyhraje fialové družstvo, ale modrý tým se nevzdal a utkání dokázal nakonec dotáhnout do remízového stavu. Hráči si opravdu nic nedarovali, ale vše probíhalo v duchu fair play. Modrý tým si zřejmě remízový výsledek oblíbil, jelikož v dalším zápase s týmem J. Hradec 2 opět remizoval. Fialový tým pokračoval ve stále zlepšujících výkonech a hladce porazil tým J.Hradec 2. Družstvo bílých si proti týmu United Top nedokázal gólově prosadit,a tak utkání skončilo remízou, i když naši hráči byli blízko vítězství, když pár vteřin před koncem neproměnili vyloženou šanci. Ve druhém utkání proti soupeři United Big hráči opět bojovali, ale tentokrát z toho byla těsná prohra.

Na závěr je třeba zmínit pěkné výkony všech našich gólmanů, z nichž pro některé to byla gólmanská premiéra, a je třeba pochválit zejména naše nejmladší hráče, kteří se nezalekli své šance, ukázat se v soutěžním zápase. I když hráči zůstali těsně pod stupni vítězů, patří jim poděkování za přístup a chování v zápasech.

Zvláštní poděkování patří rodičům a fanouškům našeho oddílu za podporu po celou dobu turnaje.

Komentář trenéra Lukáše Malého: „Hráči předvedli dobré výkony a postupně se během turnaje zlepšovali. Mám radost, že dokážou rychle a správně plnit pokyny, které na střídačce během hry dostávají.“ 

Autor: Daniel Placer

Napsat komentář