Hodnocení sezony II: mladší žáci

Pokračujeme v sérii rozhovorů s trenéry o uplynulé sezoně. Po Danu Placerovi od přípravek a elévů jsme nyní vyzpovídali trenéra mladších žáků Jirku Dědiče, pro něhož to byla rovněž první sezona na trenérské lavičce. Jak jí hodnotí, jak se k trénování dostal a spoustu dalšího se dovíte v následujícím rozhovoru.

Jirka Dědič se svými syny.

Ahoj Jirko, před sezonou si se stal hlavním trenérem mladších žáků. Popiš nám prosím, jak si se k trénování dostal, co Tě na trénování baví a případně jaké máš trenérské cíle.

Oba moji kluci již dlouho za Štíry hrají a já jsem je vždy rád na turnaje doprovázel. Stejně tak rád jsem do toho trenérům žvanil, takže ti usoudili, že se mě zbaví pouze, když mi nabídnou možnost stát se jedním z nich.

S kluky v tomhle věku je legrace pracovat a asi nejvíce mě baví posilování jejich motivace a budování týmového ducha. Mým cílem je, abychom se všichni florbalem bavili a aby si kluci ze sportu do života přenesli ty správné lekce. Třeba nám někteří z nich jednou pro Budějice tu extraligu vybojují.

Jak hodnotíš uplynulou sezonu po tréninkové stránce? Přeci jen už se nám definitivně povedlo najet na režim tří tréninků týdně. Zaznamenal si na hráčích herní posun během roku? A jak se do týmu zapracovali nováčci, kterých přišlo během roku více než patnáct?

Ačkoliv mám už šedivé vousy, tak jako trenér jsem samozřejmě elév. Jsem vděčný za vedení ze strany zkušenějších kolegů a za skvělou spolupráci s Danem Drobišem, Lukášem Malým a Kubou Jungem, s kterými se dělíme o krocení této čtyřicetihlavé smečky divokých Štírů.

Myslím, že nezávislý pozorovatel by nejvíce u mužstva zaznamenal zdokonalení pohybu a posun v bojovnosti a kolektivním pojetí hry. Co se týče nováčků, někteří jsou pro florbal nadšení a svou pílí si vybojovali stabilní místo v sestavě. Máme také nováčky, kteří si prostě odskočili od počítačů, přišli si florbal vyzkoušet a z velké většiny už s námi zůstali. Třebaže jim někdy chybí ten pověstný tah na branku, tak se hýbou, smějí a baví se. „….a vo tom to je“

Mladší žáci letos opět nastupovali v Jihočeské lize hrané systémem 3+1 a ačkoli se v této kategorii ještě nezaměřujeme na výsledky, tak jste dokázali ze sedmi z osmi turnajů přivést zlato. Jak bys zápasy ohodnotil a jak sis je užil?

Ano, o výhry nám skutečně nejde, důraz ale klademe na to, aby kluci nechali pro tým na hřišti srdce i plíce. A pokud toto dodržovali a okořenili kombinační hrou, která je po většinu sezóny odlišovala od ostatních celků, tak byla skutečně radost je sledovat. Myslím si, že jejich úspěšná sezóna pramení nejen z toho, že se sešla fajn parta šikovných mládežníků, ale především z dlouhodobé koncepční práce v klubu. Kostru mužstva tvoří kluci, kteří spolu hrají už 5 let a je vidět, že filozofie klubu upřednostňující všestranný rozvoj hráčů před výsledky přináší své ovoce.

Mladší žáci při přebírání ocenění za další vyhraný turnaj ve sportovní hale v Českých Budějovicích.

Sezona skončila, ale tréninky pokračují až do konce června. Připravuješ pro hráče ještě nějaké další akce (přátelské zápasy, turnaje apod.)?

Do konce června bychom se ještě rádi zúčastnili minimálně 2 neligových turnajů a dali tak příležitost zahrát si všem, včetně hráčů, kteří se k nám připojili v druhé polovině sezóny. 17. května uspořádáme turnaj ve sportovce my a dle předběžné dohody nám to United oplatí v červnu v Hrdějovicích. Samozřejmě neodmítneme ani případné nabídky od jiných klubů.

S největší pravděpodobností budeš mladší žáky trénovat i příští rok. Hráčský kádr se z poloviny obmění. Jaké máš očekávání od další sezony?

Z dresu mladších žáků nám vyroste 19 hráčů ročníku narození 2002. Naopak očekáváme příchod zhruba 10 elévů, takže se nám skutečně obmění polovina mužstva. Kluci se ale vzájemně znají a pevně věřím, že skvělá parta, dobrá atmosféra na trénincích i na zápasech a radost z florbalu nám vydrží i v příští sezóně.

Mladší žáci

Napsat komentář