Jiří Kratochvíl: Nedokázali jsme bodovat se soupeři z tabulky nad námi

Je tu rozhovor o nejstarší mládežnické kategorii. Uplynulý ročník štírské juniorky nám zhodnotí Jiří Kratochvíl.

Jak bys okomentoval již skončenou sezónu?
S kolegou Markem Koubou ji považujeme za spíše úspěšnou, a to z toho důvodu, že u všech hráčů, kteří poctivě makali v trénincích jsme zaznamenali posun a zlepšení. To je záležitost, která nám dělá radost a je to i hlavní cíl naší práce u juniorů, posouvat kluky směrem k dospělému florbalu, protože přechod mezi juniorkou a muži je nejsložitější. Pozitivně hodnotíme i to, že kluci měli chuť do tréninků, a to třeba i v době, kdy za sebou měli náročný zápasový program nebo po sezoně, kdy byly tréninky spíš dobrovolné. Jsme rádi, že že je tréninky bavili, zároveň od kluků máme pár postřehů co zlepšit. Takové zpětné vazby si velmi vážíme. Samozřejmě výsledkově jsme si sezonu představovali lépe, chtěli jsme postoupit do play-off, ale to nám uniklo.

Co myslíš, že bylo hlavní příčinou toho, že jste se do toho play-off nedostali?
Nedokázali jsme bodovat se soupeři z tabulky nad námi, až na Milevsko a FBC Plzeň jsme neporazili nikoho. Můžeme litovat pár dobře rozehraných zápasů, na druhou stranu jsme jich také několik v závěru otočili. Do play-off nám chyběly tři body. Je to škoda hlavně z toho důvodu, že hráči by získali další zkušenosti, vyzkoušeli by si ostrou sérii play-off, pro většinu první v životě. Bohužel tyhle zkušenosti budou muset nasbírat v dalších sezonách.

Jaký moment byl pro tebe ten nejsilnější?
Všechny zápasy juniorů jsou emočně vypjaté a v lize i často vyrovnané. Letos bych asi neřekl, že tam byl jeden top moment, vzpomínat určitě budeme na všechny výjezdy, které si vždycky společně užijeme, ze zápasů se mi vybaví ten doma s Libercem, kdy jsme v totálně zdecimované sestavě postavili brankáře Matěje Brabence do útoku a fandili mu, aby dal góly. Zápas skončil 11:23, byli jsme horší, ale za 11 gólů jsem byl rád. Pro mě jsou silné momenty i když vidím, jak se mladí kluci prosazují v mužích. Byl jsem rád, že Vojta Fišer dostal nominaci na áčko, byť na hřišti moc šancí nedostal. Věřím, že to pro něj byla dobrá zkušenost. Jsem rád, že se i s dalšíma klukama prosadil do béčka mužů a vždy tam byli junioři vítanými posilami a ukazovali, že na Divizi mají. Za což děkuji i trenérovi Zdenovi, že jim dával šanci. A je dobré doplnit, že v juniorské lize jsme byli slabší i kvůli tomu, že Matesové Sirotek a Kouba hráli pravidelně za áčko mužů. Ale jak jsem říkal na začátku: za to jsme jen rádi a to je náš cíl, i na úkor výsledků v juniorské lize.

Čekají juniory nějaké letní turnaje a soustředění?
Chystáme se na Prague Games, a pak nás čeká soustředění v Kašperských Horách. Kluci určitě absolvují i pár turnajů individuálně, ať už se Södrou nebo s jinými týmy. Myslím, že je fajn, když si odpočinou od trenérů a pár turnajů si užijí sami.

Od příští sezony povedeš i mužský A-tým. Myslíš, že budeš vše stíhat?
Věřím, že ano. Věřím, že si to v áčku s kolegy Lukášem Malým a Ondrou Havelkou dobře nastavíme a podobně to budu mít u juniorů s Márou Koubou, kde nám spolupráce dobře šlape. K juniorce bychom rádi měli ještě jednoho trenérské parťáka, třeba se nám podaří někoho zlanařit. Jinak si myslím, že to přinese lepší provázanost obou týmů, která bude ku prospěchu hráčů i celého klubu. Na sezonu se těším. Přípravu jsme už začali, juniorů se schází kolem 20, takže věřím, že nás čeká dobrá sezona.