Martin Hanousek je na odchodu do Finska

Brankář štírského áčka Martin Hanousek se ve středu 17. května osobně zúčastní draftu nejvyšší finské soutěže, kde by si ho v jednom z tří kol měl vybrat jeden z týmů F-liigy. „Na draft se moc těším, už odmala jsem měl sen hrát v zahraničí a ten se mi právě plní,“ říká 19letý brankář. Martin Hanousek je velkým talentem českobudějovického klubu, kde vyrůstal od mladších žáků. S výjimkou krátkého hostování v dorostu Bohemians Praha patřil vždy k základním kamenům mládežnických týmů FBC Štíři. V poslední sezoně se výrazně prosadil v 1. lize mužů a upoutal pozornost skautů z finské ligy.
„Martinovi přestup do Finska moc přejeme. Věřím, že se tam prosadí, je to mladý, cílevědomý brankář, který si jde poctivou prací za svým cílem,“ říká prezident Štírů Jiří Kratochvíl. „Samozřejmě to bude oslabení pro náš A-tým, ale jsme nesmírně rádi, že z našeho regionálního klubu se někdo může dostat tak daleko. Martin tím ukazuje cestu všem našim mladým hráčům,“ dodává Jiří Kratochvíl.
Martin Hanousek všechny zve ke sledování draftu ve středu 17. května od 13 hodin. „Nepřišel jsem k tomu jak slepý k houslím, ale musel jsem si to vydřít a o to víc mě to těší. Chtěl bych hlavně poděkovat své rodině. Nesmím také zapomenout poděkovat Štírům, že mi toto vše umožnili a za to jakou příležitost mi poslední sezonu dali a jak mě vychovali po florbalové stránce. Dále také celému trenérskému týmu PeakPerformance, který mě už od 15 let připravuje po fyzické stránce. Jako dalšímu mému bývalému trenérovi Jakubovi Jungovi, který mě trénoval v podstatě odmalička. V neposlední řadě také Jardovi Hejlkovi se kterým se připravuji po brankářské stránce,“ říká Martin Hanousek, který by se na draftu měl potkat i s dalšími českými hráči – Adamem Hemerkou a Šimonem Stránským.