Junioři nepřivezli z Hradce ani bod

4.10 se junioři Štírů vydali do Jindřichova Hradce, kde se utkali nejprve s Hradcem Králové a poté s domácím J. Hradcem.

Zápas s Hradcem Králové začal hned  ve 3.  minutě první třetiny nešťastně, kdy v čase 2:33 Štíři inkasovali. Od zadního mantinelu se balonek odrazil před takřka prázdnou branku a hradecký útočník neváhal a uklidil míček do branky Štírů. Do konce první třetiny se už nic významného nestalo. Ve druhé třetině napadaly do branky Štírů další tři góly a to už vypadalo zle pro hostující  tým. Na úvod třetí třetiny, v čase 2:18 inkasují hosté 5. gól.  V další akci se konečně projevují a skórují Štíři. V čase 2:49 vstřeluje gól Formánek po šťastné přihrávce Šimona Perka. Po této světlé chvilce Štírů opět Hradečtí třemi góly v čase 3:19 , 3:37 a 6:15 pohřbívají naději na zvrat v zápase, ale Štíři se nevzdávají a po souhře Matějčka se Sedlákem upravují stav i konečný výsledek zápasu na 8:2, z vítězného pohledu Hradeckého týmu .

Sestava : Řehout, Podlaha, Caha, Kalný, Perek (0+1), Zeman, Schreib, Štěpka, Irra, Rybka, Semotán, Bíca, Formánek (1+0) ,Vilímek, Mika, Matějček (1+0), Malát, Sedlák (0+1)

Následující zápas s  Jindřichohradeckými florbalisty začal studenou sprchou hned na začátek zápasu, kdy hned v 10. vteřině Štíři inkasovali gól po tragicky rozehrané standardní situaci na polovině J. Hradce. Dále se tým Štírů projevoval naprosto laxně. Díky tomu si už ve třetí minutě bere trenér Novotný oddechový čas a důrazně promlouvá  ke štírskému celku. Po rázné domluvě se hra o trochu zlepšuje, ale není to stále ono a tomu odpovídá i další gól, který končí ve štírské síti v čase 3:28. Po těchto smolných gólech Štíři ale přidávají, vytváří si tlak, šance, bohužel zvon&ia cute; jen tyčky jindřichohradecké branky. Nakonec se tlak vyplatil a po nahrávce Cahy snižuje krásnou střelou Podlaha. Štírský celek tento gól nabudil a v čase 9:23 přidávají další,  kdy se po přihrávce Semotána skvěle trefuje Štěpka. Tato třetina končí vyrovnaným stavem 2:2. Druhá třetina začala hned od začátku gólovou sprchou pro Štíry, kteří ve 3 minutách inkasovaly 3 góly. Po gólové smršti se Štíři  oklepaly a na rozdíl  2 gólů snižuje Kalný po nahrávce Maláta. Po radostném gólu Štírů se ale prosazují domácí a zvyšují svůj náskok na 6 branek. Hned o minutu později se prosazují v čase 14:18 Štěpka a Rybka, kteří ; náskok svého soupeře dostávají na rozdíl jedné branky. Začátek třetí třetiny přinesl znovu nedůrazný vstup hostů, opět inkasují  2 góly  a stav je už 8:5 pro Hradecké. Štíři se nevzdávají a vytvářejí si šance, které neproměňují nebo trefují konstrukci brány. V čase 14:52 střílí gól Sedlák po asistenci Maláta, nicméně tento gól byl poslední ve třetí třetině a výsledek zápasu se zastavil na skóre 8:6 pro Jindřichohradecké . Štíři se vracejí domů s nulovým bodovým ziskem a doufají že v příštím zápase zabodují na půdě Jihlavy.

Sestava : Řehout (netradičně brankář) – Podlaha (1+0), Caha (0+1), Formánek ,Kalný (1+0), Mika, Perek (1+0), Vilímek, Zeman, Schreib, Bíca, Štěpka (2+0), Irra, Rybka, Semotán (0+1), Matějček, Sedlák (1+1), Malát (0+2)

Komentář trenéra Novotného: Špatný den, ráno se omluví pro nemoc jediný brankář. Poté místo nacvičených věcí si dělá každý hráč co chce. Ve finále pak, když máme tutové šance, tak trefíme jen tyč. Vše však souvisí s poctivostí a důsledností hráčů jak v zápase, tak hlavně v tréninku. Tam musí každý hráč rychle přidat.

Napsat komentář