Junioři přivezli dvě cenné výhry

Juniorští florbalisté Štírů z Českých Budějovic v sobotu zajížděli k dalším utkáním 2. ligy juniorů do Horní Cerekve. Zde se střetli s loňským vicemistrem z Litomyšle a silným nováčkem z Orlicka-Třebovska. V minulých zápasech smolně prohráli s Třebíčí a s Jihlavou. Bylo na čase bodovat, proto se i změnili podmínky tréninků a všichni byli zvědaví, zda už nyní změny přinesou i výsledkové zlepšení.

FBC Štíři České Budějovice – FBC Peaksport Litmoyšl 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)

V první části se začalo z obou stran velmi opatrně. Oba týmy se soustředily na defenzivu. V páté minutě Štíři mírně vytáhli napadání a pomalu se začalo ukazovat, že by toto mohla být správná cesta k úspěchu. V sedmé minutě se dobrým napadáním prezentuje 2. formace vedená Bícou. Rozpoutává okolo branky soupeře doslova kolotoč. Po několika neproměněných šancích se nakonec po závaru na brankovišti prosazuje Bíca, kterému zpoza branky připravil snadnou pozici Schreib. Od této chvíle Štíři diktují tempo hry, ale bohužel nedokážou proměňovat své šance. Ke konci třetiny vytahuje napadání i Litomyšl. Náznaky šancí Litomyšle ale buď bravurně likviduje brankář Procházka, nebo střely končí vysoko nad brankou.

Do druhé třetiny přicházejí Štíři s pokyny, aby zjednodušili rozehrávku a nedostávali se do zbytečných problémů u vlastní branky. Bohužel tyto pokyny neplní a po hrubé chybě D. Cahy je už po 32 sekundách vyrovnáno. Střelcem je kapitán Litomyšle Krejsa, kterému pozici připravil dobrým napadáním Jiráň. Naštěstí na tuto situace pohotově reaguje druhá formace Štírů. Ihned po buly si vytvořila tlak, který soupeř řeší faulem. Z následné standardní situace se podruhé v zápase prosazuje po přihrávce Zemana Bíca. Štíři jsou ještě v první minutě druhé třetiny opět ve vedení. Dále se snaží prezentovat aktivní hrou. Vytvářejí si spousty příležitostí. Diktují tempo hry, ale kvalita zakončení není dobrá. Na třetí gól to zkrátka nestačí. Nekvalitní zakončení má i soupeř z Litomyšle, který si tu tam připraví nebezpečný protiútok. Po zbytek třetiny tak kralují brankáři obou týmů.

Ve třetí třetině je obraz hry podobný až do 4. minuty. V té opět úřaduje 2. formace Štírů a po rychlém přechodu do útoku se prosazuje Štěpka. Asistentem je Vilímek. Od této chvíle Štíři ovládají celé utkání. Někdy sice zbytečně riskují ve svých útočných manévrech, ale zlomený soupeř není schopen překonat brankáře Procházku. V 11 minutě se s nutnou dávkou štěstí prosazuje trápící se Caha po přihrávce Zemana. O minutu později stanovuje výsledné skóre opět 2. formace Štírů- střelcem je tentokráte Štěpka a nahrávačem Bíca. Štíři tak zaslouženě vítězí 5:1.

Komentář trenéra Jana Novotného: „Opticky jednoznačné utkání, které si výrazně komplikujeme neproměňováním i 100% šancí. Dobrá obrana a útočné napadání. Musíme však zapracovat na rozehrávce pod tlakem a pohybu obránců s míčkem. Tam nás nyní nejvíce tlačí bota.“ 

Branky a nahrávky: 7. Bíca (Schreib), 16. Bíca (Zeman),34. Štěp ka (Vilímek) 41. Caha (Zeman) 42. Štěpka (Bíca)  – 16. Krejsa (Jiráň) Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. Rozhodčí: Kučera, Štěcha.

Sestava Štírů: Procházka (Vališ) – Vilímek, Vácha, Podlaha, Zeman – Svintek, Perek, Caha – Štěpka, Bíca, Schreib – Vlček, Drobiš, Vinkler

V druhém utkání čekal Štíry nevyzpytatelný soupeř z Orlicka Třebovska. Tento tým je vždy technicky dobře vyspělý a perfektně fyzicky připravený. Proto Štíry nečekalo nic lehkého.

FBK Orlicko – Třebovsko – FBC Štíři České Budějovice 2:4 (1:2, 0:0, 1:2)

Do začátku utkání Štíři vysloveně vlétli. Hned z první buly vyrazil dopředu kapitán Perek. Zkušeně zasekl míček v rohu a přenesl hru na obránce Zemana. Ten se neunáhlil a ještě posunul na druhého obránce Podlahu. Ten nekompromisně vymetl „šibenici“. Po deseti sekundách se tak Štíři ujímají vedení. V nastoleném tempu pokračují. Dobrým napadáním znemožňují soupeři rozehrávku a v páté minutě se prosazuje Drobiš po velmi kvalitním napadání. Dále následuje několik šancí Cahy a i druhá formace si vytváří několik příležitostí, které především Schreib nedovede uklidit až do branky. Soupeř prakticky neví, kam dříve skočit. Když zaútočí, tak jejich snaha se jim vrátí vždy v podobě přečíslení Štírů. Když drží míček, tak se dostává do velmi složitých situací na vlastní polovině, protože napadání Štírů je velmi účinné. V podstatě nevědí co hrát, ale díky nemohoucnosti Štírů v koncovce zůstávají ve hře a čekají na chybu. Té se v závěru třetiny bohužel dočkají. První lajna se nechá unést hrou. Po několika rychlých výpadech zůstává na hřišti, i když soupeř stihl vystřídat. Ten využívá své krátké fyzické výhody a roztáčí velký kolotoč na půlce Štírů. Míček putuje dvakrát kolem celé poloviny jako při přesilovce a nakonec se přes sotva stojícího Cahu prosazuje třebovský obránce Dryml. Je to tvrdé upozornění pro Štíry, že opravdu proti nim stojí kvalitní soupeř a není radno jej podceňovat.

V druhé třetině je ještě hůře. Soupeře vstřelená branka probrala a své umění musí ukázat i brankář Štírů Vališ. Zároveň odstupuje zraněný obránce Vilímek a do obrany musí zaskočit Drobiš a Štíři logicky hrají už jen na dva útoky. Tím přestávají být Štíři tak nebezpeční v napadání. Zároveň někteří hráči začínají mít problémy s kondicí. Hra se odehrává více na polovině Štírů. Nakonec však v této třetině nepadne branka ani do jedné z branek.

Ve třetí třetině Štíři přeskupují formace a začínají opět diktovat tempo hry. Hned ve druhé minutě využívá Caha kvalitní napadání kapitána Perka a chladnokrevně uklízí nabídku od soupeřova obránce. 3:1 a Štíři si jdou celkem jistě za vítězstvím. Dokonce nastřelují 2 tyčky po standardních situací, ale další branka nepřichází. Nakonec je tu ale ještě jedno upozornění, že Orlicko Třebovsko nejsou žádní nazdárci. Bíca přežene svou aktivitu při napadání a je vyloučen na 2 minuty za vrážení zády. Soupeř danou přesilovou hru téměř ihned využívá a po krásné kombinaci snižuje Horák na rozdíl jediné branky. V zápětí je tu ošemetná střela, kterou brankář Vališ vytahuje na břevno a Orlicko Třebovsko cítí šanci zápas otočit. V závěru začínají Štírům docházet síly a hazardují dále s výsledkem. Na to reagují trenéři oddechovým časem 4 minuty před koncem utkání. Mění se mírně taktika. Hráči Štírů drží míček za soupeřovo brankou. V podstatě čekají na chybu soupeře nebo na konec utkání. Nejprve přichází ve třinácté minutě 3. třetiny zmiňovaná chyba hráčů z východních Čech. Tu trestá po asistenci Cahy chladnokrevně Podlaha. Utkání je rozhodnuto. Štíři dále drží míček. Přichází konec utkání a zasloužené 2. vítězství Štírů.

Komentář trenéra Novotného: „Těžké utkání, ve kterém jsme přišli o dalšího obránce. Je to už 3. obránce, a to je sezona teprve na začátku. Opět si vše komplikujeme neproměněním stoprocentních šancí. Celé utkání mohlo být rozhodnuté už po první třetině. Místo toho musíme bojovat celé utkání. Příliš pomalá kombinace bez pohybu při zakládání postupného útoku nám utkání také neusnadnila. První věc snad rychle odstraníme, jinak nás to může stát body jako v utkání s Jihlavou. To druhá věc souvisí i s tím, že nám chybějí výše zmínění hráči, ale určitě na tom budeme pracovat.“

Branky a nahrávky: 1. Podlaha (Zeman), 5. Drobiš, 32. Caha, 43. Podlaha (Caha) – 16. Krejsa (Jiráň) Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Rozhodčí: Kučera, Štěcha.

Sestava Štírů: Vališ (Procházka) – Vilímek, Vácha, Podlaha, Zeman – Svintek, Perek, Caha – Štěpka, Bíca, Schreib – Vlček, Drobiš, Vinkler

Napsat komentář

ankara escort
İngilizce Türkçe çeviri siteleri kullanıcıların metinleri veya belgeleri yükleyerek anında tercüme yapmalarını sağlayan platformlardır Genellikle temel çeviri ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılır ve geniş bir kullanıcı kitlesine hizmet verir. Ancak, tam anlamıyla doğru ve dilbilgisine uygun çeviriler için profesyonel çeviri hizmetlerine başvurmak daha güvenilir olabilir. Bu siteler, hızlı ve pratik bir çözüm sunarken, özellikle hassas veya teknik metinlerin çevirisinde profesyonel bir çevirmenin becerileri ve deneyimi gerekebilir.ingilizceturkce.gen.tr
Spanish to English translation involves accurately conveying not only the words but also the meaning, tone, and cultural nuances of the original text. Skilled translators proficient in both Spanish and English are essential to ensure accurate and effective translations. They must have a deep understanding of both languages' grammar, vocabulary, and idiomatic expressions to deliver high-quality translations. Spanish to English translation is widely used in various fields, including business, literature, media, and international communication. It plays a vital role in enabling cross-cultural understanding and facilitating global interactions.spanishenglish.net