Junioři tentokrát nebodovali

Juniorka v počtu 12 lidí, z toho se 4 dorostenci vyrazila na dvojzápas do Havlíčkova Brodu. V 6.20 jsme se sešli na Výstavišti, jenže mikrobus byl nějakým nedopatřením domluven až na sedmou hodinu.

Florbal Náchod – FBC Štíři České Budějovice 8-6

Po této delší nenucené pauze jsme vyrazili vstříc důležitým zápasům. K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti Náchodu, který se na nás zespoda tlačí. Nezačali jsme vůbec dobře, už v čase 0:50 jsme prohrávali 0:2. Jenže po střele Krajčoviče a Rybky jsem rychle srovnali. Za dvě minuty jsme znovu inkasovali, ale ještě do konce třetiny jsme stav obrátili 4:3 v náš prospěch. Froněk dobře dorazil střelu a Krajčovič perfektně schoval za protihráče svoji ránu. Do druhé třetiny jsme na ně vlétli a v rozmezí 36 sekund jsme jim vstřelili dva góly. Froněk po přiťuknutí Rybky a Pátý po dobře sehrané standartce. Snad jsme se nechali uchlácholit či chvilkový výpadek koncentrace způsobil to, že během přesně jedné minuty nám nejmenovaný náchodský hráč dal 3 góly a bylo tu drama. My už jsme se do konce zápasu nevzchopili a ještě jsme dvakrát kapitulovali. V tomto zápase jsme dělali mnoho individuálních chyb a nebyli jsme důrazní jak v napadání, tak i v obranné činnosti.

Branky a nahrávky: Krajčovič 2(na 1. Rybka, na 2. Fencl), Rybka(Krajčovič), Froněk(Melíšek), Froněk(Rybka), Pátý(Fencl)

FBC Štíři České Budějovice – FBC Trutnov 5-9

Na druhý zápas jsme se nahecovali a s vědomím, že na nás soupeř vlítne i koncentrovali. Jenže nebyli bychom to my, pokud bychom opět v rozmezí dvou minut neinkasovali dva góly(sice až v 6. a 7. minutě). Rychlou odpověď si však našel Melíšek s Froňkem a vrátili jsme se do zápasu. Avšak za 30 vteřin byl stav 2-3. Za další dvě minuty jsme opět po nedůrazu před brankou inkasovali. Ve druhé třetině jsme si vytvořili obrovský tlak. Po snižovacím gólu Rybky pramenícího z jeho důrazu na brankovišti jsme chytli druhý dech. Ale ani gól na 3-5 nás nesrazil a dál jsme Trutnov drželi pod zámkem. Po bezchybné Muškově přihrávce Melíšek snížil na 4-5. V přesilovce Páty střelou do horního růžku srovnal na 5-5. Za padesát sekund tzn. v čase 29.34 bylo vše jinak. Po dobře umístěné střele jsme opět mohli do třetí třetiny jít s tím, že musíme dotahovat. V osmé vteřině jsme obdrželi gól a zdálo se být po zápase. Stejně jako v druhé třetině jsme byli lepší na míčku, měli víc ze hry. Pokud byl už výborně chytající trutnovský gólman překonaný, tak ho zachránilo břevno nebo tyčka. Do konce třetí třetiny jsme ještě dvakrát dostali gól. Během posledních 4 minut jsme zkusili hru bez brankáře avšak bez většího efektu. Šance jsme si vytvořili, ale brankář nám pokaždé vystavil semafor. Za 14 dní hrajeme proti tomuto soupeři ve sportovce znovu(17.3) od 10.00(Havl. Brod) a 15.30(Trutnov). Byli bychom rádi, kdybyste přišli podpořit juniory bojující o udržení druhé ligy. I když jsou již jen dvě kola do konce, stále ještě není rozhodnuto o sestupujících.

Branky a nahrávky: Melíšek 2 ( na obě Muška), Froněk(Rybka), Rybka(Pátý), Pátý(Muška)

Junioři se tak poprvé od října vrací z turnaje bez bodu.

Napsat komentář