Juniorky se v Praze bavily florbalem!

K poslednímu letošnímu turnaji cestovaly juniorky do hlavního města. V aréně na Barrandově se holky střetly s celky Plamen Chodov a TJ Sokol Královské Vinohrady.

V prvním utkání proti soupeři z Karlovarského regionu Štírky koncertovaly. Hra plná kombinací a krásných branek bavila jak hráčky, tak i trenéra. Počet vstřelených se nakonec zastavil na jedenácti ku pouhým dvěma inkasovaným brankám.

Druhé utkání proti slečnám z pražského Sokola se neslo v podobném duchu. Štírky dominovaly ve hře, leč nezřídka kdy si vylámaly zuby na až neuvěřitelně chytající brankářce Vinohrad. Jen její zásluhou nebyl výsledek také dvouciferný. Po třech třetinách nakonec platilo skóre 7:2, což znamenalo sedmé vítězství v řadě pro štírský celek.

Za zmínku určitě stojí, že každá Štírka ze všech útočných formací se minimálně jednou gólově prosadila.

Cesta zpátky (ostatně stejně jako cesta tam) byla plná veselí a zpěvu. Důvodem je udržení prvního místa v tabulce. Nyní čeká holky dlouhé zápasové mezidobí, jelikož zelený dres oblečou znovu až 14.1. 2018. Soupeřem jim bude FBŠ Slavia Plzeň, což bude bezpochyby třaskavý duel.

Komentář trenéra Jakuba Junga: “Jsou momenty, kdy bych si přál mít místo jednoho oka kameru, abych si mohl utkání ještě jednou přehrát :). Teď vážně. Udělali jsme od začátku sezony velký progres, který byl korunován tímto turnajem. Holky, díky. Jsem na vás hrdý!”

Sestava: Plávková, Hrubá, Vopátková, Kořenská, Bícová, Kaňková, Kratochvílová, Tröschelová, Robenhauptová, Podzimková, Dvořáková, Nováková, Procházková