Medailové hody elévů

Uplynulý víkend prožili naši „vozmeni“ hodně úspěšný turnaj ve Švédsku a naše mladé elévské naděje je velmi úspěšně napodobili. Sice to bylo jen na půdě krásného jihočeského kraje, ale místo konání turnaje není až tak podstatné, důležitější je radost a nadšení ze hry zvané florbal.

V sobotu 10.2.2018 odstartoval víkendový turnajový maratón náš tým žlutých elévů, který vyrazil do nedaleké malebné Kaplice, aby zkřížil hokejky proti dvěma týmům J.Hradce, týmu Č.Krumlova a samozřejmě favoritovi turnaje domácí Kaplici.
Hned v prvním utkání nás vyzvala na souboj domácí Kaplice, a nutno dodat, že na první zápas a sehrání týmu to nebyl zrovna nejlehčí soupeř. Trenéři Dan Placer a Martin Vašíček měli v týmu hned dva turnajové nováčky a v brance si odbyl svůj gólmanský debut Lukáš Kandl. I přesto kluci nedali svou kůži lacino a přes prohru, mohli z utkání odejít se vztyčenou hlavou.
Další tři utkání už pro žluté vyzněla o poznání lépe, kluci si vzali k srdci pokyny svých koučů a do konce turnaje tak již „yellow boys“ nepoznali hořkost porážky. Naopak všechna utkání měli plně pod kontrolou, což dokazuje i jen jeden inkasovaný gól ve všech třech utkáních.
Kluci ukázkově napodobili své kolegy „vozmeny“ a dosáhli na stříbrnou pozici. Ještě třeba zmínit, že se na turnaji gólově prosadili všichni hráči týmu, a velmi spolehlivý výkon předvedl i náš borec v brance, který si připsal i jednu asistenci. Prostě pěkný týmový výkon, za přispění diváků a pořadatelů turnaje.

Modrý a zelený tým měly své galapředstavení v neděli 11.2.2018 v hale města dudáků, Strakonic. Turnaje se kromě našich dvou týmů zúčastnila družsta Gepardi SK Meťák a FBC Strakonice. Turnaj probíhal systémem, že každý tým hrál s každým týmem dvakrát, a hned v prvním utkání jsme byli svědky klubového derby mezi zeleným a modrým týmem. Kluci si nedali nic zadarmo a bylo to dramatické utkání až do úplného závěru, kde se nakonec více radovali zelení.

Hned ve druhém utkání se utkal modrý tým s městským rivalem z Meťáku a toto utkání i přes snahu našich mladých borců nedopadlo vítězně. Trenéři Pavel Kouba a Martin Vašíček před turnajem lehce zamíchali se sestavou a klukům chvilku trvalo než si na sebe zvykli a dostali se do správného zápasového rytmu. Je třeba podoknout, že po lehčí trenérské domluvě se kluci neskutečně zvedli a rivalovi z Meťáku v druhém utkání porážku oplatili. Stejně tak modří dokázali porazit v derby i zelený tým, pro který to byla jediná porážka v turnaji. Nakonec modří ještě lehce klopýtli v posledním utkání s týmem Strakonic, ale i tak z toho bylo velmi pěkné druhé místo v turnaji, na kterém se podíleli jak všichni hráči v poli, tak i spolehlivý gólman Filip Kubeš v naší svatyni.

Zelený tým prošel turnajem až na jedno zaváhání proti modrým Štírům bez ztráty kytičky a zaslouženě bral první místo. Ale ne všechna utkání měla hladký průběh, mnoho vrásek na čele přidělali zelení Štíři trenérovi Danovi Placerovi zejména v utkání proti domácím borcům ze Strakonic, kdy naše zelené pušky zaspaly začátek utkání a musely dohánět a otáčet tříbrankovou ztrátu. Pochvalu si zaslouží opravdu všichni hráči, kteří za podpory gólmana Filipa Prokeše předváděli v některých utkáních skutečně pěkné kombinace, které jistě ocenili přítomní diváci.

Sluší se poděkovat pořadatelům za uspořádání turnaje a našim fanouškům za podporu a speciální díky patří Janě Tinavské za poturnajovou odměnu, ve formě velmi chutných domácích muffinů.

Komentář trenéra Dana Placera: „Víkendové turnaje se mi co se týče výsledků hodnotí velmi dobře. Všechny tři týmy musím pochválit za předvedené výkony, opravdu mne kluci hodně potěšili. V turnaji sice každý tým měl slabší chvilku, ale o to více mne těší, že si kluci trenérské pokyny berou k srdci a v dalších následujících utkáních bylo vždy vidět zlepšení. Bohužel mojí radost velmi kalí incident „trenéra“ SK Meťák, který svým chováním, které opravdu nepatří na dětský turnaj, zcela zkazil jinak velmi povedenou akci ve Strakonicích. Oceňuji naše hráče, že se i přes tento naprosto zbytečný incident nenechali rozhodit a podali velmi pěkný výkon. Díky kluci!

Sestavy týmů:
Žlutí: Kandl (GK), Smola D., Kožnar, Šenkýř, Hejda, Myšák, Fryč (C), Capl
Modří: Kubeš (GK), Kouba J., Kouba K., Vašíček (C), Lefan, Vaněk, Švéda
Zelení: Prokeš (GK), Buzek, Hajný (C), Tinavský, Tomáš, Slepička, Večerník

Dan Placer
trenér elévů

2018-02-11 FBC Štíři Elévové /JLE 24K