Melíšek má za sebou už 17 zápasů, dalším bude jihočeské derby

2016-09-17-tadeas-melisek-e03

Téměř každý víkend stihne obléknout dva různé dresy. Jedenadvacetiletý útočník Tadeáš Melíšek má během letošní florbalové sezony velmi napilno. S týmem pražských Black Angels bojuje na špici první ligy. Podobnou situaci zažívá i s českobudějovickými Štíry, kteří nastupují v Národní lize.
„Stále pro mě zůstává prioritou vracet se o víkendu z Prahy domů. Je to příjemnější, když si můžu ještě zahrát za Štíry,“ říká odchovanec českobudějovického klubu, který v Praze studuje VŠE.

Na svém kontě už máš 17 odehraných zápasů v první i Národní lize. Nebojíš se, že v rozhodující fázi v play-off tě dožene únava?
Musím přiznat, že v pondělí se občas cítím jako přejetý vlakem. Na druhou stranu se výsledkově daří Štírům i Black Angels (Štíři jsou aktuálně třetí v tabulce NFL, Pražanům patří první příčka) a to jsou ty nejlepší regenerační podmínky.

Nejsme ale ani v polovině základní části. Oběma klubům se může přestat dařit.
To rozhodně ano, ale oba týmy patří mezi nejlepší ve své soutěži. Pokud se bude vyhrávat až do konce základní části, věřím, že i do nadstavby budu čerstvý.

Navíc daří se ti i bodově. V Black Angels patříš mezi tři nejlepší útočníky kanadského bodování. Stojí za tím povedená letní příprava?
Všechno to jde ruku v ruce. Letní přípravu jsem nepodcenil. Do půlky června jsem trénoval v Praze. Následně jsem plynule přešel na přípravu se Štíry. V Black Angels máme neskutečně vyrovnané tři lajny a na čele kanadského bodování může být opravdu každý. Já se aktuálně vezu na vítězné vlně s týmem.

Minulý rok si takovou pozici v prvoligovém kádru neměl. Navíc i letní přípravu si vynechal. Nemrzí to zpětně?
Tehdy jsem odmaturoval a věděl jsem, že půjdu do Prahy. Neodchodil jsem tedy letní přípravu v Budějovicích a přes léto od florbalu odpočíval. Zpětně musím přiznat, že to byla hloupost.

Mohl jsi pomáhat Štírům už v minulém roce …
Ta možnost střídavého startu mě nenapadla. Navíc jsem netušil, jak těžká bude škola v Praze. Letos se to Štírům snažím vynahradit. Střídavý start končí až po sezoně, takže až po úspěšném finále Národní ligy.

Za českobudějovické áčko jsi odehrál tři sezony. Jak je náročné se se Štíry sehrát, když se vlastně vidíte pouze v šatně před zápasem?
Lovíme v paměti sehrávky z těch minulých ročníků nebo je to prostě o intuici. Myslím, že to není ani o sehrání se, ale spíše o pověstné hlavě nahoře. Pokud není hlava přilepená na míčku, tak spoluhráče vidíš, aniž by si s ním třikrát týdně musel trénovat.

Kde jsou největší rozdíly mezi druhou a třetí nejvyšší českou soutěží?
Ty rozdíly jsou obrovské. V první lize je na všechno kladen větší důraz – na taktiku, techniku nebo hru do těla. Hráči jsou schopni držet dvě minuty míček a poté pár přihrávkami v klidu skórovat. To v Národní lize k vidění příliš není. Důležitá je i hra v šesti, kdy za nepříznivého stavu můžete snížit.

Uvidí tě fanoušci v sobotu v jihočeském derby proti Strakonicím?
Ohromně se na to utkání těším. Doufám, že narýsuji několik přesných přihrávek, aby z toho kluci mohli skórovat.

autor: David Mrzena