Michal Matějček: Přišlo plno mladých kluků, kteří jsou nejen šikovní, ale mají také chuť makat

Je začátek května a hráči A týmu mají za sebou první měsíc přípravy. O jejím průběhu se rozpovídal útočník, který v loňské sezóně nasbíral 20 kanadských bodů Michal Matějček.


Michale, na konci uplynulé sezóny oznámil Lukáš Malý konec u A týmu. Čekal jsi to?

Popravdě vůbec ne. Když nám to Lukáš na posledním tréninku oznámil, bylo to velké překvapení nejen pro mě.

Novým trenérem se stal Kuba Jung. Čekal jsi jeho nebo někoho jiného?
S klukama jsme hodně spekulovali a nějaký tipy jsem samozřejmě měl, ale přiznám se, že Kuba mě na první dobrou nenapadl.

Letos vám začala příprava brzy, už máte měsíc za sebou. Jak ji zatím hodnotíš?
Je pravda, že jsme letos začali hodně brzo, ale tréninky mě baví a jsem rád, že se dostaneme i do haly už teď. Tým navíc prošel značnou obměnou a je dobře, že se s klukama můžeme scházet a tmelit partu.

Už si to zmínil, že tým opustilo několik hráčů. Co na tento krok říkáš?
Kluků, kteří tým před sezónou opustili je mi líto, přeci jen jsme spolu strávili několik sezón a nebyli to jen spoluhráči, ale hlavně kamarádi. Na druhou stranu přišlo plno mladých kluků, kteří jsou nejen šikovní, ale mají také chuť makat. Celkově si myslím, že má nově vznikající tým potenciál přinejmenším konkurovat prvoligovým týmům.

Co vás ještě během přípravy čeká?
V následujících měsících by jsme měli pokračovat jak v kondičních trénincích, tak v hale, která bude s blížící se sezónou zařazena intenzivněji. V průběhu přípravy by jsme měli odehrát taky několik přípravných zápasů a v srpnu nás čeká soustředění.

Čeká vás tedy náročné léto. Budeš mít čas vyrazit někam na dovolenou si odpočinout?
To se ví. V průběhu přípravy máme neplánové okno bez společných tréninků, během kterého budeme mít dostatek času právě na dovolený a výlety.

Super. Je něco co by si chtěl vzkázat štírským fanouškům?
Chtěl bych je všechny pozdravit a přeju si, aby se v nové sezóně na domácích zápasech scházeli v co největším počtu, protože doufám, že se bude na co koukat!

Přeji hodně síly v přípravě a úspěšnou sezónu!
Díky moc!