Mladší žáci modří vyhráli turnaj na SKP

Dne 26. února se odehrálo další kolo Jihočeské ligy mladších žáků, tentokrát na SKP v Českých
Budějovicích, na palubovce pořádajícího týmu FA České Budějovice. Spolu s námi a pořadatelem se
turnaje zúčastnil i další českobudějovický klub SK Meťák a čtvrtým do party byl klub Banes Florbal
Soběslav.
Úvodní utkání proti SK Meťák bylo dramatickou bitvou od úvodních minut. U obou týmů hrála velmi
dobře obrana, a když už nějaká střela prošla až k brankářům, viděli jsme pěkné zákroky na obou
stranách. Naši štírští borci postupně převzali otěže utkání do svých rukou a odměnou bylo poločasové
vedení 1:0. I po krátké přestávce jsme pokračovali v rychlé a kombinační hře, ale skóre zůstávalo beze
změn. S přibývajícím časem soupeř stále více hrozil z nebezpečných brejků, ale náš brankář nakonec
čisté konto udržel, vstup do turnaje byl tedy vítězný tím nejtěsnějším poměrem 1:0.
I druhé utkání bylo městské derby, hráli jsme proti týmu FA. Zodpovědně pracující obrany na obou
stranách a velmi dobře chytající brankáři, tak by se dal charakterizovat tento zápas. Štíři od poloviny
zápasu vedli 1:0, ve druhém poločase soupeř vyrovnal, a nakonec došlo na spravedlivou dělbu bodů
při remíze 1:1.
V posledním zápase turnaje se přeci jen vrátka v obraně více otevřela a byl z toho zápas na góly velmi
bohatý. Klub Banes Florbal Soběslav s námi v úvodu zápasu držel krok jak herně, tak i výsledkově a
rychle vedl 1:0. Naše odpověď však přišla včas, otáčíme na 2:1, ale soupeř dorovnává na 2:2. Gólem
na 3:2 přeci jen získáváme více herního klidu, hráči pěkně kombinují a rychle odskakujeme na 5:2.
Soupeř však zápas nevzdává a snižuje na 5:3. Štíři jsou však v této fázi utkání již při chuti a rychle
odskakujeme na 9:3. S tím, jak přibývají góly roste i chuť každého hráče skórovat. To se začíná
projevovat na méně důsledné obraně, která je velmi prostupná a v duchu „kdo brání, nevěří
gólmanovi“ necháváme v obraně až příliš prostoru. Výsledek je najednou 11:6. Kluky musíme rychle
vrátit zpět do správného rytmu, odpovědného plnění si svých povinností a ke hře založené na
rychlosti a přesné kombinaci. Skóre navyšujeme na 15:6, soupeř ještě snižuje na 15:7, ale poslední
slovo na hřišti mají Štíři, kteří uzavírají účet zápasu na 16:7.
Tým mladších žáků modrých tak v celkovém součtu oslavil vítězný turnaj, na kterém předvedli naši
borci v prvních dvou zápasech velmi zodpovědnou hru a dobrý týmový výkon, na kterém se podíleli
úplně všichni. Kluci na hřišti opravdu hráli na plno, odevzdali tam všechnu energii a předvedli velmi
pěkný florbal. Třetí zápas byl gólovým maratonem, věřím, že velmi atraktivním zejména pro přítomné
diváky. Turnaj se povedl, rodičům děkujeme za podporu a rozhodčím za dobrý výkon.