Zelení mlži potěšili v dalším ligovém kole pouze výsledkově

Domácí turnaj prvního koše v Hrdějovicích 26.2. byl v našem podání tak trochu jako zabijačkové hody v pohádce Sůl nad zlato. Najíst se z toho dalo, ale že by si jeden pošmákl, to úplně ne.
Už první zápas proti hradeckému Slovanu naznačil, že hostině dneska něco chybí. Hradečtí nás dobře dostupovali a naše útočné snahy byly buď naivní anebo ztroskotávaly na gólmanovi. Díky chybám v rozehrávce jsme museli dvakrát dotahovat, ale nakonec jsme silou vůle utkání otočili.
Chtělo to tedy něčím zapít, ale jak jsme zjistili proti netolickým Rafanům, tak pití nám došlo také. Hned v úvodu jsme vzadu vyplodili fatál, který soupeř po zásluze potrestal. I tentokrát se k vítězství protrápíme, ale všichni máme ke spokojenosti daleko. Hrajeme bez nasazení, neustále chybujeme v obraně, při pressingu propadáme, útočíme bez nápadu, lehkosti a kombinace. Naše akce často končí ve zbytečných konfrontacích jeden na jednoho namísto rychlé přihrávky a náběhů do volného prostoru.
Před utkáním s Pískem se tedy šatnou musela prohnat lehká přeháňka a jejím výsledkem bylo alespoň zlepšené nasazení a důslednější obrana. Bohužel dopředu jsme nepředvedli téměř nic a píseckému šikulovi v bráně jsme radost nezkazili už dlouhých 39 minut. Vzhledem k tomu, že dobře kombinující soupeř nás dokázal třikrát z delší vzdálenosti prostřelit, tak se žádné tradiční drama nekonalo a o vítězi nebylo pochyb.
Nakonec kýžené oživení naší hry přineslo až prohození centrů a samozřejmě vůle kluků se s plným ochozem rodičů rozloučit představením, na které jsou všichni zvyklí. Milevští, ač tentokrát v dostatečném počtu, vzdorovali pouze krátce a naše lajny se konečně začaly hýbat a tvořit. Ztracené a znovu nalezené trenky vrátily Kukymu sebevědomí a mohl tak oslavit své první héťo v mladších žácích. Symbolickou sladkou tečku za turnajem udělal svým gólem narozeninový oslavenec Juri a zaslouženou nulu vyčapal nejužitečnější hráč týmu Skalda. Všem třem gratulace od celého týmu

Jak by řekl klasik „tak určitě, to je sport“. Není každý den posvícení, ale víme, že kluci florbal milují a umí. Odpočineme, po prázdninách se do toho pustíme znovu a příště budeme lepší.

Sestava a výsledky
Skalický – Babický, Juriga, Fišer, Domín, Capl – Čech, Soukup, Kukačka, Flegl, Slípka
FBC Štíři Zelení – FK Slovan J.Hradec 4:3
FBC Štíři Zelení – TJ Netolice 1892 Rafani 6:2
FBC Štíři Zelení – FbC Písek Černí 0:3
FBC Štíři Zelení – Došwich Milevsko 11:0