Mladší žáci odehráli neligový turnaj

Vltavotýnští Býci uspořádali 7.12. neligový turnaj mladších žáků, kterého se vedle našich Modrých a Bílých zúčastnila mužstva Býků, Slovanu J.Hradec, Ševětína, Mladých nadějí a dva celky Meťáku.

Z naší strany to byl turnaj plný premiér. Kluci hráli poprvé 4+1, poprvé na velkém hřišti a bez brankových snižovadel. Premiéru si v našem týmu odbylo hned pět hráčů a naopak jsme letos poprvé nastoupili bez pěti tradičních opor, které do soutěžního zápasu posílily starší žáky.

Z tohoto hlediska se konečné 5. a6. místo jeví jako úspěch, nicméně s předvedenou hrou jsme tentokrát spokojeni nebyli. Zejména výkon Modrých, jejichž mužstvo bylo sestaveno ze zkušenějších hráčů, zůstal za očekáváním. Je zřejmé, že naši hráči přes rok zlobili, protože jinak než těžkou sobotou strávenou v pekle, si jejich útlum nelze vysvětlit.

Obě mužstva tahala v prvních dvou zápasech za kratší konec – vždy jsme byli o krok pomalejší, prohrávali jsme osobní souboje a nepřesně (pakliže vůbec) kombinovali. Výsledkem byly jednoznačné prohry a na kontě našich střelců nula. Kluci naštěstí pochopili, že na půl plynu se vyhrávat nedá a do posledního zápasu, který obě mužstva shodně hrála proti Meťáku, nastoupili s mnohem větším nasazením. Výsledkem byla výhra Modrých 4:3 a remíza Bílých 1:1. To v konečném účtování znamenalo vzájemný zápas našich týmů o 5. místo. Ten přinesl nečekané drama a rozuzlení až v samostatných nájezdech, kdy se štěstí přiklonilo na stranu Modrých. Ironií je, že hráči se vybičovali k největším výkonům až v tomto zápase a jsme skutečně rádi, že po některých zákrocích nedošlo ke zranění a kluci zůstali kamarády.

Sestavy:

Modří: Smrž – Severin, Dědič, Štědronský, Větrovec – Novák, Wittner, Mík, Capl P.

Bílí: Cempírek – Fyrbach, Košťál, Šimek, Marek – Hohenberger, Pavlíček, Dytrych, Capl D., – Šulc, Mašek

Napsat komentář