Mladší žáci první a druzí

Mladším žákům se blíží konec sezony mílovými kroky. Jeden z posledních turnajů se konal v Českých Budějovicích na Meteoru. Oba týmy Štírů postupně změřily síly s United C, United G a Českým Krumlovem.  A konkrétně Krumlov byl prvním soupeřem Štírů hájící bílé barvy. Před zápasem vládla v našich řadách přílišná pohoda a nesoustředěnost. To se bohužel obrátilo v náš neprospěch. Do zápasu jsme nevstoupili dobře. Naopak Krumlov předváděl soustředěný výkon, kterým suverénně kráčel za úspěchem v tomto utkání. Brzy se tak ujal vysokého vedení 5:0, když proměnil snad všechny své šance. Obdivuhodná produktivita. Z řad Štírů sice byla vidět určitá bojovnost a vůle se zápasem ještě něco udělat, ale z naší hry jakoby se vytratil týmový duch. Každý chtěl toto utkání vyhrát sám, ale florbal kolektivní sport. Zároveň hráči neplnili některé taktické pokyny, které se ukázaly jako klíčové. Soupeř byl lepší ve všech ohledech a zaslouženě zvítězil v poměru 7:2. Prosadit se dokázali jen Drobiš a Gucko.

Štíři – modří po sympatických výkonech proti United C a G, kdy si připsali dvě pohodlná vítězství čekala těžká zkouška. Úkol byl jasný, zastavit rozjetý Krumlov. A zápas pro nás nezačal vůbec špatně. Štíři se dostali do vedení 4:2, když se prosadili  Motz, Wűrstl a dvakrát Bartoš. Výborný výkon směrem dopředu byl podtržený naprosto skvělou prací v obraně, kde Bostl a Šedivý podali opravdu heroický výkon. Čas sice hrál pro nás, ale opět se ukázalo, že bránit dvougólový náskok ve florbalu a na zmenšeném hřišti není dobrá volba. Krumlov vycítil šanci a chytl ji za „pačesy“. Když nejprve dokázali snížit a zanedlouho dokonce srovnat stav utkání. I když vyrovnávací gól byl velice sporný. Hraniční hra vysokou holí a ještě hraničnější postavení v malém brankovišti. Nezbývalo než se s tímto výrokem smířit, protože rozhodčí a maminka má vždycky pravdu J. Nezadržitelně se blížil závěrečný hvizd a zdálo se, že utkání skončí remízou. S tou se ale nechtěl smířit Štír Vojtěch Motz, když po pěkné kličce nechal svého strážce za hrou a střelou nad nohu vstřelil vítěznou branku. Do konce utkání zbývaly 4 vteřiny a bylo jasné, že soupeř na odpověď již nebude mít čas. Na střídačce propukla obrovská euforie. Základní kámen tomuto zaslouženému vítězství položil brankář Zdeněk Slabý, který by ale zasloužil spíše přívlastek Silný. Tento zápas jasně ukázal, co znamená tým. Táhnout za jeden provaz.

Štíři – bílí podle očekávání přehráli v několika utkáních United C a G. Nutno říci, že rozdílem několika tříd. Zlepšený výkon bylo ale třeba potvrdit v odvetě proti Českému Krumlovu. Bylo jasné, že pokud chceme v tomto duelu uspět, bude třeba zlepšit především přístup a psychickou přípravu. Krumlov ale do utkání vstoupil opět ukázkově a vstřelil první branku. Ta ale ani zdaleka Štíry nepoložila, ba naopak. Zanedlouho bylo již srovnáno, když se prosadil Drobiš. Další zářezy na své hole si mohli udělat Gucko, Hrouzek a střelecky se dokázalo prosadit i duo élevů Dědič a Mík. Na světě bylo velice slibné vedení 5:1. Krumlov již dokázal jen snížit na konečných 2:5. Někteří hráči Krumlova se s výsledkem nedokázali srovnat a ke konci utkání zbytečně přiostřili svou hru. To zkazilo dojem z jejich výkonu, který byl jinak po celý turnaj velice sympatický.

Oba týmy Štírů na turnaji okusily jen jednou hořkost porážky. Po vyhlašování výsledků se z turnajového prvenství se chvíli radovaly modré barvy. Ale kvůli horšímu vzájemnému výsledku se svými kamarády v bílých barvách se nakonec museli spokojit s druhým místem. Ale určitě nebyl nikdo zklamán, protože obsadit první dvě příčky se nám podařilo letos poprvé.

Komentář trenéra: „Byl to náš nejlepší turnaj v letošní sezoně. Oba týmy si zaslouží pochvalu. Zároveň mě potěšilo, že každý Štír dokázal alespoň jednou rozvlnit síťku za soupeřovým strážcem svatyně.“

Sestavy:

Štíři – bílí: Szeindrei, Korostenský, Drobiš, Gucko, Hrouzek, Mík, Dědič.

Štíři – modří: Slabý, Bostl, Šedivý, Bartoš, Motz, GrguričWűrstl

Napsat komentář