Mladší žáci sbírali zkušenosti

Mladší žáci odehráli další turnaj, tentokrát v Kaplici. Postupně změřili síly s domácí Kaplicí, United A a United C. Turnajovou dovolenou tentokrát dostaly všechny velké opory obou štírských týmů, kteří již pravidelně nastupují za starší žáky. První komplikace nastala poté, co na srazu byl přítomen pouze jeden brankář. Marek Szeindrei se velmi ochotně nabídl, že klidně odchytá všechny zápasy. Jeho nadšení a úsměv na tváři ale nevydržel příliš dlouho. Hned po příjezdu do haly a následném otevření tašky zjistil, že je něco špatně. Konkrétně jeho maska, která bohužel nebyla v tašce, ale doma na poličce. Tímto bych tedy rád poděkoval všem soupeřovým brankářům, kteří se zachovali velice kamarádsky a sportovně a na každý zápas mu někdo masku zapůjčil. Zároveň patří velký dík i trenérům, kteří bez problémů umožnili jednomu gólmanovi nastoupit za oba dva týmy. Ale zpět k turnaji.

Oba týmy štírů měly tentokrát zadaný turnajový úkol. A to alespoň jednou zvítězit. (Pozn. V opačném případě jim řidič pohrozil, že půjdou domů pěšky. J) První zápasy ale vypadaly, že bude následovat velká pěší túra. Oba týmy dostaly lekci produktivity a vysoko prohrály. Nezbývalo než se z těchto proher otřepat a dívat se dopředu. Štíři oblékající modré barvy si jako první rezervovali zpáteční jízdenku do Českých Budějovic, když porazili United C. Utkání skončilo 5:2. O vítězství se především zasloužila dvojice Bartoš – Motz, která se podepsala pod všechny branky. Štíři bílí nastoupili k dalšímu zápasu rovněž proti United C. Českobudějovičtí mladíci ale do utkání nevstoupili příliš dobře a brzy inkasovali první branku. Následovala hluchá fáze zápasu, kde se hrálo především v rozích a zřídka kdy došlo k ohrožení branky. Hráči United kráčeli za těsným vítězstvím mílovými kroky. O tom, že je florbal hra plná zvratů se ale přesvědčili záhy. Nejdříve se trefil a vyrovnání zařídil Thám. V poslední minutě se v předbrankovém prostoru nemýlil Korostenský a nekompromisně zavěsil. Zároveň to pro něho byla premiérová trefa ve štírském dresu. Vítězství modrých až v samotném závěru utkání znamenalo, že domů se vrátí kompletní posádka.

Ostatní utkání byly především o sbírání cenných zkušeností. Poděkování patří Marku Szeindreovi, který se postavil mezi tři tyče na všechny zápasy a svými výkony výrazně přispěl k turnajovým úspěchům.

Komentář trenéra: „Po většinou se na turnajích oba týmy spoléhají na své stabilní opory. To jsem chtěl tentokrát změnit a dát příležitost stát se lídrem i ostatním hráčům. Někteří tuto příležitost uvítali a plnohodnotně zastoupili chybějící hráče, což mě velice potěšilo.

Sestavy:

Fbc Štíři modří – Szeindrei, Tauer, Bartoš, Motz, Sikora, Tibitancl.

 Fbc Štíři bílí – Szeindrei, Vančura, Korostencký, Thám, Šedivý, Perek.

Napsat komentář