Mladší žáci žlutí v Milevsku

Na druhý turnaj v sezóně jsme vyrazili s týmem žlutých bojovat do Milevska do 2. výkonnostního koše, kde jsme vlivem pořadatelství zůstali. Tentokrát jsme jeli se značně posíleným týmem třemi kluky z áčka mladších žáků a dvěma elévy, tak to nebyla jen dámská jízda. 

První zápas proti Písku Bílí byl spíš o sehrávání, ale už byly vidět i pěkné akce a první výhra 3:0.

Druhý zápas proti Táboru byl téměř celý v naší režii a výhra 4:1. Nebýt našeho vyloučení, udržela Eliška v brance čisté konto.

Třetí zápas proti Meťáku začal našimi dvěma rychlými góly, ale to si soupeř nechtěl nechat líbit, tak to bylo drama až do konce, které skončilo lépe pro nás výhrou 5:3.

Měli jsme tři výhry a bylo jasné, že postoupíme, tak k poslednímu zápasu s Milevskem jsme nastoupili trochu uspokojeni, přestali jsme důsledně bránit a nepadalo nám to. Vyrovnaný zápas plný zbytečných faulů na obou stranách jsme prohráli 1:2.

Jsme v prvním koši, o kterém se nám ani nezdálo. Tak aspoň holky získají další florbalové zkušenosti proti nejlepším týmům v kraji, tentokrát bez posil z áčka, naopak si proti nim zahrají.

Musím všechny za turnaj pochválit, hráli jsme na smíšené lajny, kluci holkám nahrávali, nemuseli si dát gól za každou cenu, tak i holky bodovaly a vůbec se vzájemně podporovali, a tak to má být. I oba elévové zvládli v obraně pětkový florbal parádně. Celkově to fungovalo i když se na trénincích nepotkají. První zápas stačil k tomu, aby se sehráli a byl k vidění pěkný kombinační florbal. Jediné co nás mrzelo, že po jednom vítězném zápase si trenéři a některé děti s námi nepodali ruce.

Sestava: G Beránková – Hajná, Kratochvíl, Vavrochová, Janoušková, Míchal, Tlamsová, Štekleinová,  Vávra, Šustová, Hrnčíř, Starčevská, Metelka, Heřmanová, Vačkářová, Malíková