Modří i žlutí starší žáci druzí v koši

O víkendu odehráli starší žáci 9. kolo Jihočeské ligy. V sobotu tým modrých porazil Meťák 6:0, Tábor 3:0 a prohrál s Netolicemi 2:5. V neděli doma v Hrdějovicích žlutí vyhráli nad FA ČB 4:1, Netolicemi 7:2 a prohráli se Strakonicemi 3:5. Zelenému celku se dařilo méně. S Pískem prohrál 0:2, se Strakonicemi 1:2 a poté dvakrát remizoval – s Jindřichovým Hradcem 3:3 a Milevskem 2:2.

Komentář trenéra zelených Lukáše Malého: „Výkony i výsledky jsou pro nás zklamáním. Herně jsme se vrátili na úroveň hry ze září/října. Do turnaje jsme přitom vstoupili dobře. Písek jsme v první části k ničemu nepustili, ale tři sekundy před sirénou jsme dostali gól ze standardky. Ve druhé polovině netrefili dvakrát prázdnou bránu a z toho jsme se psychicky složili na zbytek turnaje. Nyní musíme zapracovat na psychické odolnosti, abychom mohli ustát i situace, kdy se nedaří a dokázali předvádět hru, kterou už umíme. Děkujeme našim fanouškům za podporu v hledišti i v momentech, kdy se nám vůbec nedařilo.“

Komentář trenéra modrých Radka Metelky: „Strži modří vyrazili v sobotu 4.2. do krásné sportovní haly v Táboře, kde nás postupně čekaly týmy Meťáku, Netolic a domácího Tábora. V prvním zápase nás čekal tým Meťáku. Do zápasu jsme vstoupili koncentrovaně a skvěle jsme bránili. Když se nám podařilo vstřelit první branku, tak z nás v útoku spadla nervozita a další branky na sebe nenechaly dlouho čekat. Poločas 3:0, ale nesmíme usnout na vavřínech. I ve druhém poločase se držíme herního plánu, vycházíme ze zajištěné obrany podpořené skvělým výkonem gólmana, postupně přidáváme další tři branky. Konečný stav je 6:0, ale kdybychom proměnili všechny šance, mohl být daleko vyšší. Dle skalních fanoušků dosavadní nejlepší zápas modrých v sezoně. V dalším zápase nás čeká neoblíbený tým z Netolic. Soupeř je skvěle fyzicky připraven a nám dělá potíže jeho vysoké napadání. Konečný stav je 2:5, ale myslím si, že soupeř byl hratelný, ale rozhodla hlava. V posledním zápase jde o naše setrvání ve druhém koši, což byl náš cíl před turnajem. Sbíráme poslední síly a vracíme se k poctivému
bránění z prvního zápasu. Dlouho je stav 0:0, ale v polovině první třetiny skórujeme a ujímáme se vedení. V dalším průběhu zápasu se přelévají šance na obou stranách, ale skóre 1:0 stále drží. V závěrečných minutách jdeme do oslabení, ale v něm paradoxně po dvou totožných situacích skórujeme a zápas končí 3:0 v náš prospěch. Chtěl bych poděkovat všem zúčastněným hráčům za nasazení, mladším žákům za výpomoc a dvěma fanynkám za
povzbuzování. Dále děkujeme pořadatelům za skvěle zvládnutý turnaj a v neposlední řadě také za výborný výkon rozhodčím.“

Komentář trenéra žlutých Ondry Hájka: „Domácí turnaj pro nás začal výhrou derby a to 4:1 proti FA České Budějovice a následoval výhrou 7:2 proti Netolicím, kde jsme si napravili náladu z minulého turnaje. Zápas s Netolicemi byl pro nás odrazový můstek pro poslední zápas turnaje proti Strakonicím. V zápase proti Netolicím jsme se sehráli a hráli jsme, co jsme chtěli a tak jsme tuto hru přesunuli do zápasu se Strakonicemi. Bohužel Strakonice měli šikovného golmana a dvě kvalitní posily z A-týmu, což jsme viděli na zápasech před námi. Proti nám se ale prosadili pouze dvakrát. Jinak nás položili tři vlastní chyby v obraně a malý důraz před bránou. Všechny členy týmu bych chtěl pochválit za snahu se zlepšovat a držení herní taktiky a skvělou týmovou náladu. Děkujeme soupeřům a divákům za krásný domácíturnaj.“