Modří mladší žáci hráli na Meťáku

Modrý tým mladších žáků hrál v sobotu na Meťáku 3. kolo Jihočeské ligy mladších žáků v rámci 2. koše. Prvním soupeřem byl domácí tým. Od prvních minut soupeře tlačíme na jeho polovině a vytváříme si spoustu velkých šancí, ale také přichází první vyloučení a čeká nás oslabení. V něm se nakonec ujímáme vedení. S přibývajícími minutami soupeř vyrovnává hru a i skóre. Do poločasu si však bereme vedení zpět. Druhý poločas nabídl velké množství soubojů i dobrých zákroků brankářů na obou stranách, ale v závěru třetím gólem v zápase Honzy Hrnčíře pojišťujeme vedení a zápas končí naším vítězstvím 3:1. Ve druhém zápase pro FA ČB dostáváme rychlé tři góly v první minutě a z této studené sprchy se do konce poločasu nedostaneme. Ve druhé půli přeci jen vyrovnáváme hru, přicházejí i góly, snižujeme na 2:5, ale pak bohužel neproměňujeme trestné střílení a začínáme v obraně příliš chybovat. Soupeř nabízené šance využívá, zápas prohráváme 3:9. Přicházejí změny v sestavě. Třetí zápas proti J. Hradci je v první půli nejlepším na turnaji, vedeme 3:1. V úvodu druhého poločasu zvyšujeme na 4:1, soupeř neproměňuje trestné střílení a vše vypadá na snadnou záležitost. Ale je tomu jinak, soupeř snižuje na 4:2 a za 12 vteřin je to 4:3. Bereme time out, ale nedaří se. Za chvíli je to 4:4 a marně hledáme tým, který tu ještě před 3 minutami hrál. Drží nás brankář. V závěru máme velkou šanci, kterou neproměňujeme a zápas končí remízou. Je to škoda, ale i takový je sport. Do posledního zápasu proti Písku nastupujeme ve velkém stylu, soupeře prvních 5 minut nepustíme z jeho poloviny, ale jejich brankář odolává a je výborný po celý první poločas, který končí 0:0. V úvodu druhého poločasu chybujeme při rozehrávce a soupeř vede 1:0. Kluci se ještě více kousnou a soupeře mačkají, máme přesilovku, ale 5 obránců s brankářem odolává. Nakonec vyrovnáváme na 1:1, ale ihned jdeme do oslabení. Ale i ve čtyřech je to vyrovnané, šance jsou na obou stranách, ale skóre se již nemění. Turnaj jsme odehráli s bilancí jedné výhry, dvou remíz a jedné porážky.

Komentář trenérů:  „Kluci odehráli dobrý turnaj, po celý turnaj nás držel brankář, který předváděl výborné zákroky. Děkujeme rodičům za vytrvalou a hlasitou podporu a to i v těch fázích zápasů, kdy se tolik střelecky nedařilo. Děkujeme i rozhodčím za dobrý výkon.