„Někdy to přijít muselo“ ohlíží se Jakub Kunst

9 výher v základní hrací době, 1 v prodloužení a jen jedna porážka – to je statistika štírského A-týmu v první polovině sezóny. Do té druhé ale Štíři vstoupili zcela opačně než do té první. Nyní to mají šanci napravit na domácí půdě proti zajímavým soupeřům. Vyzpovídali jsme golmana Jakuba Kunsta, který má do sobotního zápasu ještě větší motivaci než jindy.

 

Jakube, rok 2014 pro vás nezačal dobře. Na severu Čech štírský A-tým nezískal ani bod, a to v zápasech s tabulkově výrazně slabšími soupeři. Ty jsi tentokrát s týmem necestoval, ale co podle tebe pro tým tyto prohry mohou znamenat? Mělo to nějaký vliv na náladu v týmu, či se to nějak projevilo v trénincích?

Co k tomu říci… Bohužel se to nepovedlo a náš bodový náskok je téměř pryč. Musíme se z toho poučit, najít chyby a vyvarovat se jim příště. Nemůžeš celou sezonu jen vyhrávat, někdy to přijít muselo, jen doufejme, že naposledy. Určitě to mě i kluky mrzí, ale jde se dál. Pořád to máme ve svých rukách a je to jen na nás. V sobotu a neděli nás čekají další kola a rozhodně se nebudeme vracet k nepovedenýmu víkendu, chceme 6 bodů!!!

Nyní Vás v sobotu čeká momentálně třetí Jihlava a poté v neděli čtvrtá Třebíč, tedy papírově dosti odlišní soupeři od těch minulých. Sobotní zápas je pro tebe speciální navíc i tím, že z Jihlavy pocházíš a s florbalem jsi tu začínal. Co pro tebe toto „derby“ znamená?

Oba soupeři jsou kvalitní a nesmíme je podcenit. Když budeme plnit pokyny, co máme, věřím, že je porazíme. Doufám, že nám pomůžou i diváci.

Co pro mě znamená Jihlava? Je to zápas odlišnej od jinech. Hraješ proti klubu, kde jsi vyrůstal, všechny kluky znám a oni mě. Má to výhody i nevýhody. Panuje tam obrovská rivalita, zápas bude mít náboj a doufám, že bude i divácky zhlédnutelný. Jihlava má mladej kádr, ale obrovsky technicky a střelecky vyspělej. Nesmíme jim dát nic zadarmo. I když je Žďár nad Sázavou v tabulce před Jihlavou, myslím si, že je to nejatraktivnější soupeř z ligy.

Co bys vzkázal a jak bys pozval fanoušky a příznivce na víkendové zápasy?

Pokud chtějí vidět nejlepší florbal v JC kraji, tak ať dorazí. Budeme se snažit je nezklamat a vyhrát jako každý zápas. Jsme rádi za každého diváka. Osobně se mi chytá před nějakou slušnou diváckou kulisou lépe, než před prázdnou halou.

A nechybí ani klasická tipovací otázka: Kolik gólů podle tebe celkem v o víkendu ve sportovní hale padne?

26

Díky a o víkendu mnoho zdaru!


Profil hráče

Jméno: Kunst Jakub

Přezdívka: Tuukka, Kubino

Narození: 9. 1. 1991

Post: brankář

Číslo: 91

Výška: 185 cm

Váha: 84 kg

Kariéra:

2002 – 2011 SK Jihlava (FBŠ Jihlava)
2011 – současnost FBC Štíři České Budějovice

Napsat komentář