Nové dresy přinesly tři body!

V sobotu se muži „A“ poprvé představili v nových dresech, ve kterých budou Štíři nastupovat od příští sezóny. Více najdete v předchozím článku. 

Pojďme se, ale vrátit k sobotnímu utkání. Na Jih Čech zavítal nepříliš oblíbený soupeř z Králova Dvora. V posledním utkání zvítězil domácí Králův Dvůr těsně 3:2. Naše borce tedy nečekal lehký zápas.

Od prvních minut sobotního utkání bylo všem jasné, že utkání bude vyrovnané. V 5. minutě se po nedůrazu ve Štírské obraně dostávají hosté do vedení v zápase. V dalších minutách hry předvádí své umění domácí brankář Radek Kulhan, díky kterému do domácí sítě napadnou další branky. Střely domácích hráčů končí většinou mimo hostující branku. První třetina končí těsním vedením hráčů z Králova Dvora.

Do druhé třetiny vstupují aktivněji domácí hráči  a po zásluze se mohou v 7.minutě druhé periody se domácí mohou radovat po střele Lukáše Malého. Domácí tato branka nakopne k lepší hře a ve 32. minutě hry otáčejí stav zápasu. Poprvé v letošní sezóně se trefil Václav Bíca. Po necelé minutě hry však přichází chyba v domácí obraně a hosté srovnávají na 2:2. To se, ale nelíbí domácímu Janu Procházkovi, který krásnou střelou dostává domácí opět do vedení. Ve 36. minutě navyšuje náskok domácích David Štěpka. Do šaten jdou tedy domácí s vedením 4:2.

Začíná poslední dvacetiminutovka hry. Diváci mohou sledovat šance na obou stranách, bohužel pro domácí fanoušky se prosazují hráči od Berounky a snižují na rozdíl jediné branky. Přichází faul domácích a hosté dostávají výhodu jednoho hráče v poli. Domácí hráči zvládají oslabení na jedničku a těsný stav utkání se nemění. Pět minut před koncem zápasu se zbytečně nechají hosté vyloučit a domácí hráči si také zahrají přesilovou hru. Bohužel ani tato početní výhoda nepřináší žádný gól. Králův Dvůr odvolává brankáře a zkouší hru v šesti. Hráči se štírem na hrudi však vyrovnání nepřipouští a krásný zápas končí výsledkem 4:3 pro Štíry.

Hodnocení domácího trenéra Lukáše Malého: „Těžký zápas jsme zvládli díky vstřeleným brankám ve druhé třetině. Zbytek zápasu byl vyrovnaný. Děkujeme soupeři za utkání.

2018-02-03 FBC Štíři A /Králův Dvůr /NLZ 19K /DRESY 2018