Novotný: „Je třeba zapracovat na defenzivě“

Stejně jako mnoho dalších klubů mají i Štíři svého prezidenta či předsedu, pokladníka, šéftrenéra atd. Asi jako jediní však mají v oddílu i Hejtmana, a velké H je v tomto případě zcela namístě. Jak tato přezdívka vznikla, asi není nutno dlouze vysvětlovat. Nejsme od něj zvyklí na příliš mnoho gólů, ostatně sám to v rozhovoru zmiňuje, florbal je ale velmi důležitou a objemnou částí jeho života a věnuje mu mnoho svého času. Před zápasem proti poslednímu týmu tabulky Dačicím, který bude však právě díky špatnému postavení soupeře o to složitější, jsme tentokrát vyzpovídali Jana Novotného, jemuž nikdo jinak než „Hejtman“ neřekne.

Honzo, ty působíš i jako trenér u mládežnických kategorií, kvůli čemuž jsi také obětoval začátek sezony z pozice hráče, školíš trenéry a sám vlastníš trenérskou licenci B. Jak tedy vidíš hru štírského A-týmu z tohoto pohledu? Je něco, co je třeba zlepšit, změnit a na čem pracujete?

Pokud se podívám na nás hráče jednotlivě, tak každý máme rezervy v herních činnostech jednotlivce a kondici. Ostatně to nám krásně ukázali extraligoví soupeři v Poháru České Pojišťovny. Pokud to vezmeme z hlediska týmu, tak je třeba zapracovat na přístupu k defenzivním úkolům celé pětky. Zároveň klidu a chytrosti ve zlomových částech utkání. Umět správně vyhodnotit, kdy je třeba hru „zrychlit“ a kdy naopak „zpomalit“. Ale to je dáno i relativně nízkým věkem našeho týmu. No a na tomto všem pracujeme již druhý rok pod dohledem našeho přísného trenéra a jeho asistentů.

Jak vidíš zbytek sezony? Z její druhé poloviny máte za sebou čtyři zápasy, z nich jen dva vítězné a ani tyto výhry nebyly tak jednoznačné, jak mohli být fanoušci zvyklí z první poloviny. Myslíš, že se proti posledním Dačicím konečně „rozjedete“?

Rád bych aby se to povedlo, ale určitě půjde o jedno z nejtěžších utkání, co nás může potkat. Je třeba si uvědomit, že Dačice hrají o život v 2. lize a nemají proti nám co ztratit. Sám mám zkušenosti jaké to je hrát o přežití. My naopak můžeme jen ztratit. Proto to dle mě bude velmi těžké utkání. Musíme k němu přistoupit s maximální koncentrací od první sekundy a na výsledku poctivě pracovat bez nějakých „legrácek a frajeřin“.

Co bys vzkázal a jak bys pozval fanoušky a příznivce na zápas proti Dačicím?

Zlí jazykové nám v první půli sezony vyčítali, že po první třetině máme utkání vyhrané a že z pohledu diváku je to už nuda. V lednu jsme to dramatizovali, i když konec byl vždy dobrý. Tak to byla asi ta nejlepší pozvánka na zbytek sezony. Nebo se přijďte podívat na útočníka, co čeká již 24 zápasů na premiérový ligový gól ve Štírech…:)

Samozřejmě i tipovací otázka: Kolik gólů podle tebe celkem v zápase padne?

14

(mř)

Profil hráče

Jméno: Jan Novotný

Přezdívka: Hejtman, Demižon

Narození: 14.3.1987 Písek

Post: Útočník

Číslo: 14

Výška: 175 cm

Váha: 62 kg

 

Kariéra:

2002 – 2003 Tatran Střešovice

2003 – 2011 FBC Sokol Písek (T.J. Sokol Písek, FBC Neotech Písek)

2007/08 FBC Dukla Rangers Tábor (střídavý start a hostování)

2010/11 FBC Štíři ČB (hostování)

2011 BETA United (hostování)

2011 – do smrti 🙂 FBC Štíři ČB

Trenérská a rozhodcovská kariéra:

2003 – současnost – Trenér, licence B (od 2010)

(Vedení kroužků 2. stupně pod ZŠ v Písku a v Mirovicích, hrající trenér mužů FBC Písek, trenér juniorů, dorostenců, šéftrenér mládeže FBC Písek, trenér výběrů žákyň JČ a VY, výběrů dorostenců JČ, trenér přípravky, elévů, žen, dorostenců, dorostenek, žákyň FBC Štíři ČB)

2010 – současnost – Regionální metodik ČFbU a školitel trenérů

2005 – současnost – Rozhodčí, licence E

Napsat komentář