Play-off: výběr soupeřů

Štírský A-tým mužů si již minulý týden zajistil účast v play-off Národní ligy. Tento víkend zároveň končí základní část (Štírům již skončila, v sobotu prohráli na půdě vítěze základní část Chomutova 2:3) a již nadcházející sobotu vypuknou vyřazovací boje.

Kdo však bude soupeřem Štírů? Kdyby platil stejný klíč jako například v hokejovém play-off, tak soupeři na sebe narazí dle svého umístění (1.-8., 2.-7., 3.-6. a 4.-5.). Toto pravidlo platilo ještě před dvěma lety také ve florbale. Jenže pak došlo ke změně, která měla zatraktivnit všechny florbalové soutěže nejen tím, že až do posledního zápasu základní části nebude jisté, kdo se s kým v play-off utká, ale také tím, že si lépe umístěná družstva budou vybírat soupeře sami. To znamená, že 1.-3. tým po základní části si bude vybírat ze soupeřů na 5.-8. místě a na 4. tým celek po základní části zbude celek, který si nikdo nevybral. Samozřejmostí je, že nejprve volí první, pak druhý a až poté třetí tým po základní části.

Na koho tedy mohou Štíři narazit? Jelikož jim nyní patří páté místo a mají horší vzájemné zápasy se čtvrtým Tagem-Magem, který navíc ještě v neděli hraje s posledními Athletics, tak je pravděpodobné, že se Štíři do první čtyřky nedostanou. V tom by jim mohli pomoci ještě jedině Čelákovice, které by musely vyhrát v prodloužení a zároveň Tago-Mago prohrát, aby následně mohla rozhodnou o umístění na čtvrté pozici minitabulka.

Počítejme tedy s tím, že Štíři skončí po základní části na 5.-8. místě, budou začínat play-off na půdě soupeře a v neděli večer budou sledovat, kdo si je vybere. Jako první volí Chomutov, následně Králův Dvůr, poté Plzeň a na čtvrtém místě se nejspíše udrží Tago-Mago. Tedy jeden silný soupeř vedle druhého. Štíři ale v minulých sezonách ukázali, že se s nimi musí také počítat a tak uvidíme, zda některý z týmů bude mít odvahu si Jihočechy vybrat už pro čtvrtfinále či Štíry nikdo chtít nebude a utkají se se čtvrtým týmem základní části.

Napsat komentář