Pod Černou věží se nám daří

Dalším turnajem starších žáků pokračovala dlouhodobá soutěž. Po krátké době jsme se opět představili na domácí půdě a rovnou se dvěma týmy. FBC Štíři modří si minule vybojovali postup do prvního koše, FBC Štíři zelení minule první koš vyhráli a tak bylo na pořadu dne velké derby. Dalšími soupeři budou pak FBC Písek a FBC DOŠWICH MILEVSKO modří. Před turnajem bylo jasné, že nás čekají velké šachy v sestavách obou týmů. Jednak covídek ve školách úřadoval a hráči jsou v karanténách a za druhé, dost hráčů odjíždí na lyžařský výcvik. Turnaj začal pěkně zostra derbíčkem. Tým modrých, kde bylo i několik mladších hráčů, dřel, makal, hrál důrazně a klukům z týmu zelených nic nedaroval. Bylo vidět, že se kluci znají dokonale z tréninků. Na druhou stranu tým zelených nehrál vůbec dobře. Kazil jednoduché přihrávky, netrefoval zařízení a hrál úplně bez důrazu. Po první třetině vede tým zelených 1:0. V přestávce se prohnala v kabině zelených malá jarní bouřka a najednou to šlo. Kluci přidali na rychlosti, důrazu, střelbě a odměnou jim je vedení 5:0. Modří už stihnout jen snížit na konečných 5:1.

V dalším zápase nastupujeme proti lídrovi tabulky, Písku.  Od prvních minut se hraje úplně jiný florbal. Tento zápas má úplně vše. Spousty krásných akcí, výtečných zákroků brankařů, různých technických fines, osobních soubojů, je vidět že na sebe narazila výtečně připravená mužstva. My jdeme hned v úvodu do vedení, ale Písek ve druhé části zápas během minut otáčí. Naštěstí se náš tým nepoložil a během 20 vteřin vyrovnáváme na konečných 2:2. Tohle byla reklama na florbal.

V posledním zápase nás čeká tým z Milevska. Milevsko má v mužstvu také několik výtečných a univerzálních hráčů a určitě nás nečeká nic lehkého. Což se také potvrdilo. Sice už ve 4. minutě vedeme 2:0, ale hosté se nevzdávají a dál makají na sto procent. Odměnou jim bylo ve druhé třetině vyrovnání na 2:2. Náš tým opět po vyrovnání zmobilizoval síly a během minuty jdeme opět do vedení. Poté se nám ještě povede vstřelit další dvě branky a vedení 5:2 už udržíme až do konce. Další domácí turnaj a opět bez prohry.

Komentář trenérů Martin Vašíčka a Pavla Kouby
„Tak složitou nominaci na turnaj jsme ještě letos nezažili. V podstatě až 30 minut před turnajem byla jasná sestava a kluci se s tím vypořádali fantasticky. Spousta kluků si vyzkoušela různé posty a i nováčci skvěle zapadli. Tým makal, bojoval a hrál týmově. Všem klukům děkujeme za skvělý turnaj a těšíme se na další.“

Sestava FBC Štíři zelení
Nosek Daniel, Arnošt Antonín, Kříha David, Buzek Adam, Smola Jan, Stindl Martin, Švéda Šimon Josef, Šenkýř Tomáš, Bican Jonáš, Hejda Jan, Jokl Miroslav, Kouba Jan, Matoušek Jindřich