Štíři přestřelku v Jaroměři nezvládli

K předposlednímu kolu základní části vyjelo Áčko do Jaroměře.
Do zápasu vstoupili lépe Štíři. Ve 4. minutě využil standartní situace Vít Strouhal. Štírské vedení trvalo pouze dvě minuty. V sedmé minutě dostali Štíři výhodu jednoho muže v poli. Nastolenou výhodu nedokázali využít a skóre se neměnilo. V polovině třetiny vrátil Jihočechům vedení Hanák. I na tento gól domácí rychle odpověděli. Ve 12. minutě dostali početní výhodu i domácí, kterou rychle využili a poprvé se ujali vedení. Před koncem třetiny další přesilová hra Jihočechů, která jen potvrdila letošní přesilovkový zmar.
Začátek druhé periody přinesl další početní výhodu pro Štíry. Znovu neúspěšnou. Domácí ubráněné oslabení nakoplo a přidali další dva góly. Štíři na ně zareagovali krátce po polovině zápasu, kdy se nejdříve z předbrankového prostoru prosadil Kuláček a po něm krásnou akcí Hanák. Minutu před druhou sirénou srovnal vývoj zápasu Slepička.
I na začátku třetí třetiny musel jeden domácí hráč na trestnou. Štírům ani tato výhoda nevyšla. Ve 48. minutě domácí znovu vedli, vedení netrvalo ani minutu a na 6:6 srovnal Žáček. Začátek druhé poloviny třetiny se Štírům nepovedl a Jaroměř třemi góly odskočila. Štíři se tlačili do vyrovnání. V 58. minutě zůstal Ernst na střídačce a po faulu domácích se hrálo 6 na 4 tuto výhodu konečně Štíři zásluhou Králíka zužitkovali, víc jim domácí nedovolili a ze zisku bodů se radovala Jaroměř.

Sestřih: ZDE
Rozhovory: ZDE